Cztery medale kajakarzy Piasta Człuchów

Vincent Słomiński jest nazywany w Człuchowie kajakowym diamentem, którego celem są kolejne zdobycze medalowe. Fot. Ze zbioru Piasta Człuchów
Cztery medale zdobyli zawodnicy Piasta. To dorobek człuchowskiej ekipy w zakończonych XXIV Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Ostródzie. Do pełni szczęścia zabrakło złota.

Człuchów wiele znaczy na mapie sportowej w kajakarstwie. Tak jest od wielu lat. Dla kajakarzy Piasta były to kolejne bardzo udane występy. W Ostródzie człuchowianie byli dobrze dysponowani i potwierdzili klasę. Dowodem na to są cztery medale zdobyte podczas XXIV Długodystansowych Mistrzostw Polski przeprowadzonych na jeziorze Drwęckim.

Sporą satysfakcję miał 18-letni Vincent Słomiński, brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów w Moskwie. Zawodnik Piasta zajął drugie miejsce w C-1. Na finiszu przegrał z Jackiem Kamińskim (Wel Lidzbark Welski). Juniorzy rywalizowali na dystansie 21 kilometrów i 500 metrów. Miejsca pozostałych juniorów z Człuchowa: 5. Jędrzej Słomiński, 6. Michał Łubniewski.

Srebrny człuchowianin od 9 września uczestniczyć będzie w zgrupowaniu kadry narodowej przygotowującej się do mistrzostw świata. Ten światowy czempionat zaplanowany jest w Hiszpanii. Banyoles będzie gościł kajakarzy od 23 do 26 września.

Osiągnięcia innych reprezentantów Piasta również były medalowe. W K-1 srebro wywalczyła juniorka młodsza Aleksandra Słomińska. Człuchowianka pokonała dystans 17 kilometrów i 200 metrów w czasie 1.25.29 godz. Wygrała Magdalena Kilman (Spójnia Warszawa) - 1.22.57 godz.

W grupie młodzików człuchowianin Jacek Zaremba cieszył się z brązu wywalczonego w C-1 na dystansie 8 kilometrów i 600 metrów. Junior młodszy Arkadiusz. Moga był siódmy w C-1. Ta grupa wiekowa płynęła na dystansie 17 kilometrów i 200 metrów.

- Spodziewałem się dobrej dyspozycji moich podopiecznych, bo niezwykle pracowicie spędzili okres przygotowań do mistrzostw. Medaliści systematycznie robią postępy i prawidłowo się rozwijają. Szkoda jest jednak tego, że do tej kolekcji medalowej w Ostródzie zabrakło złotego krążka - skomentował Jerzy Opara, trener sekcji kajakarskiej Piasta, dwukrotny olimpijczyk, srebrny medalista olimpijski.

17-letni Patryk Sokół był uczestnikiem I Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2010. Impreza ta odbyła się w Singapurze. Człuchowianin startował w tak zwanym sprincie kajakowym. Regaty zostały przeprowadzone na nietypowym dystansie 420 metrów z dwoma nawrotami. Przedstawiciel Piasta uplasował się na piątym miejscu.