Krzysztof Niekrasz [email protected]
Czwartoligowa Pogoń Lębork pokonała na boisku w Kartuzach trzecioligową Cartusię.
Tej zimy pierwsze zwycięstwo zanotowała Pogoń. Lęborczanie okazali się minimalnie lepsi od kartuskiej drużyny i wygrali 2:1.

Na sztucznym boisku w Kartuzach Pogoń zaczęła sparing w wyśmienitym stylu. Już w 8. minucie wynik otworzył Maciej Wardziński. Trzeba dodać, że nowy piłkarz lęborskiego klubu zaprezentował się bardzo korzystnie i mocno dał się we znaki kartuskim obrońcom, którzy często go faulowali. Drugiego gola dla Lęborka zdobył w 10. minucie po solowej akcji Mateusz Stankiewicz. W pierwszej połowie kartuski bramkarz nie mógł narzekać na brak pracy, bo kilka razy musiał popisać się udanymi interwencjami przed utratą kolejnych goli. Cartusia wyprowadzała kontry, które były groźne, ale bardzo nieskuteczne.

W drugiej połowie trener Waldemar Walkusz z Lęborka dokonywał licznych zmian. Mimo rotacji w składzie gra pogonistów była składna, ale już brakowało skuteczności. Po godzinie zaznaczyła się przewaga ekipy z Kartuz, która strzeliła honorowego gola.

CARTUSIA KARTUZY - POGOŃ LĘBORK 1:2 (0:2).

Bramki: 0:1 Maciej Wardziński (8), Mateusz Stankiewicz (10), 1:2 Pavlo Konchuk (63).

Cartusia: Jaj Kowski (46 Babiński), Nałęcz, Skierkowski , Jastrzębski ( (70 Paniński), Dawidowski (46 Breza), Mateja (46 Kuligowski), Sidor (46 Adamkiewicz), Giec (46 Wenta), Bartlewski (46 Leszkiewicz) , Bujnowski (46 Toporek), Niedźwiecki (46 Konchuk).

Pogoń: Katzor (30 Rafał Łapigrowski, 60 Patryk Labuda)- Wesserling (46 testowany gracz z Ukrainy), Musuła (46 Haraszczuk), Kochanek, Skibicki (60 Fudala), Stankiewicz (46 Formela), Morawski, Miszkiewicz (60 Wierzbowski), Kłos, Madziąg (55 Paweł Labuda), Wardziński (60 Sadowski) .