Rafał Szymański
Adrian Walczyński
Adrian Walczyński archiwum
SKLA Słupsk doskonale szkoli oszczepników. W tym sezonie coraz lepsze rezultaty osiągają miotacze.

Adrian Walczyński, młody zawodnik SKLA Słupsk, podopieczny Mirosława Witka przebojem wdziera się do czołówki kraju w kategorii młodzi­ków w pchnięciu kulą. Miotacz przed mityngiem w Białogardzie postanowił, iż po zakoń­czeniu zawodów zostanie liderem województwa pomorskiego w swojej kategorii wiekowej. Obietnice obietnicami, ale najciekawsze jest, że jak postanowił, tak zrobił. Hm, Waczyński zadatków na polityka nie ma, ale na honorowego sportowca na pewno.

Słupszczanin pokonał swojego głównego rywala Sebastiana Rybę z LKS Ziemia Puckiej Puck. Rezultat zawodnika z Półwyspu Helskiego - 13.06 m został pobity aż o 49 cm. Wynik zawodnika SKLA Słupsk - 13.52 m. Tyle więc wynosi teraz rekord województwa pomorskiego. Drugie miejsce w pchnięciu kulą wywalczył Piotr Sadowski, poprawiając rekord życiowy o prawie metr, obecnie wynosi 12.28 m.W kategorii juniora młodszego do dobrej formy powraca Andrzej Naszko, który w pchnię­ciu kulą osiągnął wynik 15.43 m, a w dysku 42.66 m.

Do rzutu oszczepem po dwuletniej letniej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi wrócił natomiast Krzysztof Pietraś. Osiągnął wynik 56.90 m, co daje mu obecnie dziewiąte miejsce w Polsce. Dzięki temu zdobył kwalifikację na zmagania w XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Barierę przekroczył o 5 metrów i 90 cm (wynosiła 51 m).

Wśród dziewcząt triumfowała Hanna Kamińska 34.66 m. Wyniki innych słupszczanek: Monika Biała - 31.86 m; Olga Bilska - 31.50 m i Kinga Marciszewicz - 30.86 m.

Tymczasem Łukasz Szczer­ba, zawodnik SKLA, zdobył medale w młodzieżowych mistrzostw Polski niesłyszących w Olecku. Wywalczył dwa złota i jeden brąz, poprawiając życiówki. Jego osiągnięcia w kuli - 12,54 m, w rzucie dyskiem 35,72 m i rzut oszczepem 36,34 m. 1 lipca Szczerba wyjeżdża na obóz do Wisły, a bezpośred­nio po nim na mistrzostwa Europy do Kayseri w Turcji. Trenerem obu zawodników jest Mirosław Witek.