Darmowy transport na szczepienia. Podajemy telefony. Sprawdź, kto może skorzystać

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Osoby, którym udało się zarejestrować na szczepienie przeciw COVID-19 mogą skorzystać z darmowego transportu. Taki zapewnia miasto lub gmina. Podajemy przydatne numery telefonów. Jednak to nie taksówka i nie każdy może z niego skorzystać. Sprawdź, jakie zasady obowiązują.

Darmowy transport na szczepienia gwarantuje każda gmina.

Słupsk

Transport przeznaczony jest dla osób zamieszkałych na terenie miasta: dla osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) lub odpowiednio I grupę inwalidzką z w/w schorzeniami oraz dla osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.
Zgłaszanie potrzeby transportu do punktu szczepień - najważniejsze informacje. Zgłoszenia można dokonywać za pośrednictwem Punktu Szczepień lub osobiście koordynatorowi.
Zgłoszenia dokonuje osoba podlegająca szczepieniu lub opiekun prawny.

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), dokonuje kwalifikacji na szczepienia oraz do ewentualnego transportu. W zgłoszeniu o potrzebie transportu należy podać: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz miejsce, datę i godzinę szczepienia.
Dowóz osób do punktu szczepień odbywać się będzie z poszanowaniem rygorów sanitarnych i zgodnie z wytycznymi inspekcji sanitarnej. Zgłoszenia o potrzebie transportu muszą być dokonane z odpowiednim wyprzedzeniem pozwalającym na jego zorganizowanie, nie później niż 24 godziny przed planowanym terminem szczepienia. Transport do punktu szczepień będzie dokonywany przez podmioty z którymi Prezydent Miasta Słupska podpisał stosowne umowy lub doraźnie, w sytuacjach nagłych przez Straż Miejską w Słupsku lub Państwową Straż Pożarną.

W stosunku do osób niekwalifikujących się do transportu, szczepienia dokonywać będą w miejscu zamieszkania mobilne zespoły
szczepień, zorganizowane na bazie punktów szczepień.

Infolinia dotycząca szczepień i transportu na terenie miasta Słupska: Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku - czynna codziennie od 8 do 20. Telefon: 59 842 64 67, 59 848 84 97, 693 390 025 - SMS dla osób niesłyszących i niedosłyszących, e-mail: czk@um.slupsk.pl

Gmina Słupsk

Transport osób niepełnosprawnych oraz osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 należy zgłaszać najpóźniej jeden dzień przed terminem szczepienia.
Transport, po weryfikacji uprawnień przez pracowników socjalnych będzie realizowany do punktów szczepień, położonych na terenie miasta Słupsk i powiatu słupskiego.

Telefon pod którym należy zgłaszać potrzebę transportu: kom. 534 401 558 w godz. 7-18 od poniedziałku do piątku, stacjonarny 59 842 84 02 w godz. 7-15 od poniedziałku do piątku.

Gmina Kobylnica

Odbyły się spotkania, w czasie których uzgodniono zasady współpracy w zakresie dowozu osób do obydwu punktów w Kobylnicy i w Sycewicach - w pierwszej kolejności będą to osoby w wieku 80+, 70+, oraz posiadające I kategorię niepełnosprawności, kategorię niepełnosprawności R i N. Z możliwości dowozu skorzystać mogą również osoby wykluczone komunikacyjnie. Transport dla osób z niepełnosprawnościami realizowany jest wyłącznie dla mieszkańców gminy Kobylnica i prowadzony będzie w obrębie funkcjonowania ośrodka zdrowia.

Po uzyskaniu informacji o terminie szczepienia należy telefonicznie skontaktować się z koordynatorem (Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy - tel. 59 8415912 w godz. 7.30- 15.30 celem uzgodnienia transportu z minimum dwudniowym wyprzedzeniem.

Ustka

Zgłoszenia przyjmuje pracownik urzędu miasta pod numerem telefonu 724 707 588 w godzinach 8-­15 w dni robocze. Chęć skorzystania z pomocy należy zgłosić najpóźniej dzień przed wyznaczonym terminem szczepienia.
Weryfikacji uprawnień do skorzystania z bezpłatnego transportu dokonują pracownicy socjalni.
Jednak – co ważne - numer ten nie służy do rejestracji na szczepienie. Można jednak pod nim zasięgnąć informacji o szczepieniach.

Wsparcie emocjonalne przyszłych rodziców, czyli kim jest doula?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie