Dbałość o ekologię w EMKA S.A.

Materiał informacyjny EMKA S.A.
Udostępnij:
Jeszcze nie tak dawno ekologię uznawano za trend - coś, za czym warto podążać, choć nie wszyscy byli skłonni zmierzać w tym kierunku. Dziś powinna ona stanowić już naszą codzienność. To właśnie odpowiedzialne podejście do środowiska oraz stanu, w jakim zostawimy je przyszłym pokoleniom, staje się wyzwaniem na każdy dzień - zwłaszcza w przypadku branży gospodarki odpadami, nie tylko medycznymi. Jak wyglądają proekologiczne działania w naszej firmie, nie związane bezpośrednio z samym procesem utylizacji? Przyjrzyjmy się temu z bliska!

Firma z eko w DNA
Doskonale wiemy, że chcąc zmienić świat, należy zacząć od samego siebie. Wzięliśmy to sobie do serca - zamiast papierowych faktur, w zdecydowanej większości wysyłamy je w formie elektronicznej. Co więcej, nasz wewnętrzny obieg dokumentów staramy się realizować w 100% cyfrowo, ograniczając do minimum tzw. papierologię i te formalności, które muszą mieć odzwierciedlenie na papierze. To jednak nie wszystko - dbamy o to, by flota naszych aut była świeża, a co za tym idzie miała jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne, organizujemy także naszym kierowcom szkolenia z eco-drivingu, by jak najbardziej ograniczyć negatywne efekty, związane z transportem samochodowym.

Wsparcie proekologicznych postaw u najmłodszych
Pamiętając przysłowie o tym, czego Jaś się za młodu nie nauczy, dążymy do tego, by z pewnością wpojone miał wartości związane z ekologią i troską o środowisko. Z tego powodu nie tylko mieliśmy przyjemność wesprzeć konkurs piosenki o zdrowiu, organizowany przez żyrardowski sanepid, ale także podarowaliśmy szkołom pojemniki do segregacji odpadów. Wielokrotnie podczas organizowanych przez nas wydarzeń dbamy także o przekaz pozytywnych, ekologicznych wartości dla najmłodszych - choćby w postaci eko-gadżetów.

Zbieranie nakrętek od napojów
Wierzymy w to, że małe kroki także mają istotne znaczenie w dłuższej perspektywie. Z tego powodu nie tylko sami w firmie od 5 lat zbieramy nakrętki, ale także postawiliśmy w wielu miejscach w przestrzeni publicznej w Polsce tzw. “serduszka”. To specjalne pojemniki na nakrętki, które pozwalają mieszkańcom segregować tego rodzaju odpady – a doskonale wiemy, że zebrane w odpowiedniej ilości uratowały już życie niejednego dziecka, czekającego na kosztowną operację, rehabilitację czy leczenie.

Odpad zdasz – drzewko masz!
Na sam koniec wypada wspomnieć o naszej sztandarowej akcji “Odpad zdasz, drzewko masz”. Choć w Słupsku zorganizowaliśmy ją po raz pierwszy, śmiało możemy przyznać, że spotkanie z mieszkańcami należy zaliczyć do bardzo udanych. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, a na przybyłych słupszczan – oprócz mnóstwa sadzonek – czekało mnóstwo atrakcji. Do akcji dzień wcześniej w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi włączyło się 13 placówek edukacyjnych regionie słupskim. W trakcie tych dwóch dni rozdaliśmy 2000 sadzonek i zebraliśmy 12 ton makulatury, 6 ton elektrośmieci i 20 kilogramów przeterminowanych leków, które oddaliśmy do recyklingu. Zgromadzone podczas akcji środki w całości posłużą jako wsparcie dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie