Debatowali o uwięzionych w sieci…

zbigniew.marecki@polskapress.pl
Udostępnij:
18 października w Gdańsku odbyła się 5 konferencja z cyklu Zdrowy Pomorzanin pt. E-uzależnienia, czyli uwięzieni w sieci… Czy komputer, komórka i internet mogą być groźne dla człowieka?

Organizatorami konferencji byli Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Wydarzenie skierowane było do szerokiego grona odbiorców – dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, psychologów, pielęgniarek szkolnych; pracowników samorządów lokalnych odpowiedzialnych za edukację, politykę społeczną i zdrowotną, ponadto do uczniów, rodziców, osób zainteresowanych profilaktyką zdrowia.

Konferencja miała na celu zwrócenie uwagi wszystkim placówkom oświatowym i samorządowym na zagrożenia związane z problemem nadużywania mediów elektronicznych. Ponieważ zjawisko e–uzależnień nasila się i dotyka coraz młodszych użytkowników nowoczesnych technologii.

Czy komputer, komórka i internet mogą być groźne dla człowieka? – Tak postawiony problem dla wielu osób może brzmieć radykalnie. Wiemy jednak, że nie chodzi o to, by kogoś straszyć czy szokować. Z roku na rok staje się coraz bardziej oczywiste, że rozwój i dostępność nowych technologii, obok licznych korzyści, rodzi realne zagrożenia – w szczególności dla młodego pokolenia. Nie możemy zamykać na to oczu – stwierdził w liście przekazanym uczestnikom konferencji Antoni Szymański, senator RP. – Współczesny nastolatek rozpaczliwie potrzebuje więzi. Gdy nie odnajdzie ich w realnym świecie, ucieka w świat częściowo lub całkowicie anonimowych społeczności internetowych.

W konferencji wzięło udział ponad 150 uczestników. Z miasta i powiatu słupskiego swoje kompetencje w zakresie wiedzy o e-uzależnieniach podnosiło 21 pedagogów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

C
Cała prawda
Zagłada szkoda dzieci a rodzice mają wszystko w d. Też jak dzieci bawią się w fejs buki
Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie