Demolka w słupskiej hali Gryfia. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk przejechała się po WKS Śląsku Wrocław [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przemysław Wawryk
od 16 lat
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk zdecydowanie wygrała z WKS Śląsk Wrocław 78:53. Na uwagę zasługuje fakt, że goście zdobyli w pierwszej połowie tylko 13 punktów! Było to trzecie zwycięstwo słupskiego zespołu w Orlen Basket Lidze.

W ramach 9 kolejki Orlen Basket Ligi, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk zagrała w słupskiej hali Gryfia z WKS Śląskiem Wrocław. Po ostatnich niepowodzeniach, słupski zespół za wszelką cenę chciał wygrać ten mecz. Każdy spodziewał się trudnej przeprawy.

Początek meczu był pod dyktando gospodarzy. Twarda obrona i bardzo dobra skuteczność spowodowała, że Czarni nie pozwolili zespołowi z Dolnego Śląska na zbyt wiele. Ich główny atut, czyli gra pod koszem był zniwelowany praktycznie do zera. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:13! Trzeba przyznać, że tak mała zdobycz gości w pierwszej połowie przejdzie do historii, jako jedna z najniższych.

Druga połowa była również pod ciągłą kontrolą Czarnych. Pomimo lepszej gry Śląska, udało się bez problemów dowieść zwycięstwo do końca. Koszykarzom słupskiego zespołu nie brakowało w tym meczu charakteru, walki o każdą piłkę czy też konsekwencji w działaniu.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Benas Griciunas, zdobywca 17 punktów i 9 zbiórek. W zespole gości na wyróżnił sięł Łukasz Kolenda, który zanotował 13 punktów i 5 asyst.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - WKS Śląsk Wrocław 78:53 (26:5, 16:8, 22:23, 14:17)

Czarni: Benas Griciunas 17, Macio Teague 13, Szymon Wójcik 13, Verners Kohs 10, Michał Michalak 8 (10 zb), Daniel Szymkiewicz 6, Michael Caffey 5, Bartosz Jankowski 2, Paweł Leończyk 2, Jan Pluta 2, Igor Stolarz 0, Jakub Wasilewski 0.

Śląsk: Łukasz Kolenda 13, Daniel Gołębiowski 11, Dusan Miletić 8, Hassani Gravett 7, Mateusz Zębski 4, Aleksander Wiśniewski 3, Jakub Nizioł 2, Mikołaj Adamczak 2, Artsiom Parakhouski 2, Kendale McCullum 1.