Dwie firmy z Lęborka – Meyn Polska i Robex otrzymały prestiżowe Diamenty Forbesa.

Te nagrody przyznawane są przedsiębiorstwom, które mogą się pochwalić szybkim zwiększaniem swojej wartości rynkowej.

Meyn Polska specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń do kompleksowego wyposażenia ubojni drobiu, a także części tych maszyn i urządzeń. Firma większość produkcji kieruje za granicę do swojej firmy-matki Meyn Food Processing Technology B.V. w Holandii, która zajmuje się dystrybucją i sprzedażą.

Właśnie stamtąd produkty lęborskiego zakładu kierowane są do krajów europejskich czy też w bardziej egzotyczne rejony – np. do Brazylii, czy do Indonezji. W tym roku firma już po raz kolejny znalazła się w rankingu "Forbesa”.

– Oczywiście bardzo nas cieszy to wyróżnienie, tym bardziej, że jesteśmy w rankingu od kilku lat, a w tym roku najwyżej z przedsiębiorstw lęborskich – skomentował nam wynik rankingu Dariusz Karaś, dyrektor zarządzający w spółce Meyn Polska.

Nasz rozmówca podkreśla, że jego firma już od 2009 roku (wtedy powstał ranking) pojawia się w Diamentach Forbesa.

Czytaj też: Nagrody Forbesa dla naszych firm

– W rankingu z 2009 roku pojawiamy się na 88. miejscu w województwie pomorskim, jeszcze pod dawną nazwą Numafa, pojawiamy się również w rankingu z 2010 roku, gdzie zajmujemy 118. miejsce w województwie pomorskim – podkreśla dyrektor Karaś.

Organizatorzy rankingu miesięcznika "Forbes” zdecydowali się przyznać Diament również lokalnej firmie Robex. Ta lęborska spółka z kapitałem zagranicznym powstała w mieście w 1989 roku i od początku swojej działalności związana jest z produkcją kontenerów (firma produkuje również zbiorniki paliwowe i konstrukcje stalowe). Aktualnie spółka zatrudnia 146 osób i sprzedaje swoje produkty również klientom z Unii Europejskiej, Ameryki Północnej i Południowej.

– W rankingu Diamentów magazynu "Forbes” znaleźliśmy się po raz pierwszy. Jest to dla naszej firmy wyróżnienie i docenienie ciężkiej pracy zespołu liczącego 146 osób. Przyjmujemy naszą pozycję na liście z satysfakcją i zaznaczamy, że firma planuje kontynuować innowacyjne działania mające na celu dalszy rozwój i zdobywanie nowych rynków zbytu – skomentował nam wyniki rankingu Evert Verveld, prezes firmy Robex.

Diamenty Forbesa przyznawane są w Polsce od trzech lat. Magazyn "Forbes” to jeden z najpopularniejszych miesięczników biznesowych w Europie.

Jego rankingi oparte są na ekspertyzach niezależnych firm badawczych i uznawane są za najbardziej obiektywne.