Dmytro Pylyp wygrał Otwarte Mistrzostwa Słupska Juniorów w szachach

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami i medalami, a wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki rzeczowe. Zawody sędziował Brunon Studziński. Fot. Krzysztof Piotrkowski
Przy Al. H Sienkiewicza 8 w Słupsku odbyły się Otwarte Mistrzostwa miasta Słupska Juniorów w szachach. Organizatorem zawodów był Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”.

W rozgrywkach wzięło udział 21 juniorów (19 zawodników i 2 zawodniczki) w wieku 7-17 lat. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Po emocjonujących rozgrywkach najlepszym szachistą mistrzostw okazał się Dmitro Pylyp, który zdobył 8,5 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Protas – 8 pkt., a trzeci był Noel Musiał – 6,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Piotr Gołębiowski - 6,5 pkt.; 5. Dominik Drożdż - 5 pkt.

Turniej został dofinansowany ze środków Miasta Słupska w ramach projektu pt. „Organizacja imprez lokalnych w grach logicznych 2022”.