Do pracy w koszulce z napisem "dziadostwo". Kierownik musi...

  Do pracy w koszulce z napisem "dziadostwo". Kierownik musi się przebrać, bo praca to nie dyskoteka

  Daniel Klusek

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Do pracy w koszulce z napisem "dziadostwo". Kierownik musi się przebrać, bo praca to nie dyskoteka

  ©Fot. materiały prasowe

  Pan Adam czuje się upokorzony zachowaniem swojej przełożonej, która nakazała mu przebranie T-shirtu. Wszystko dlatego, że na koszulce było napisane słowo „dziadostwo”.
  Do pracy w koszulce z napisem "dziadostwo". Kierownik musi się przebrać, bo praca to nie dyskoteka

  ©Fot. materiały prasowe

  Pan Adam jest kierownikiem w Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie. Kilka dni temu do pracy przyszedł w koszulce z napisem „dziadostwo”. Z tego powodu została mu zwrócona uwaga przez dyrektorkę placówki.

  - Zostałem publicznie w trakcie zebrania pracowniczego zrugany przez dyrektorkę. Zostałem również zmuszony do udania się do Słupska do domu, aby zmienić ubiór. Sytuacja jest o tyle niepokojąca, że w miejscu pracy nie mamy określonego dress code’u, a napis „dziadostwo” nie jest treścią wulgarną, nieobyczajną, siejącą zgorszenie czy prawnie zakazaną. Powyższy incydent traktuję jako niedopuszczalne wywieranie wpływu - opisuje zajście pan Adam.

  Sonda

  Czy w pracy obowiązuje Cię określony dress code?  Jak twierdzi, dyrektorka przyszła z dwiema pracownicami, które miały być świadkami zdarzenia. W sumie więc rozmowie przysłuchiwało się kilkanaście osób.

  - Jeśli pani dyrektor nie podobał się mój ubiór, mogła mi to powiedzieć w cztery oczy, a nie na forum. Poczułem się bardzo niekomfortowo, jak uczeń, na którego krzyczy nauczycielka - mówi nasz czytelnik. - To było upokarzające. Koszulka, którą tego dnia miałem na sobie, ma charakter satyryczny, nikogo nie obraża. Skoro można nosić koszulkę z Łupaszką, to dlaczego ktoś ma coś przeciwko „dziadostwu”?

  Po incydencie pan Adam pojechał do domu, by się przebrać, po czym wrócił do pracy. Tego samego dnia wziął jednak kilka dni urlopu. - Muszę przemyśleć, czy nadal chcę pracować w tej firmie - mówi.

  Magdalena Kanios-Kuśmira, od półtora miesiąca dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie, zapewnia, że w tym czasie już kilka razy zwracała panu Adamowi uwagę.

  - Uwagi mieli również mieszkańcy i pracownicy DPS. Kilka razy rozmawiałam już z panem Adamem w cztery oczy, wydając mu polecenia służbowe w tej i innych sprawach, ale potem twierdził, że nic takiego nie miało miejsca. Dlatego na odprawie porannej, w obecności świadków, poprosiłam go, by wrócił do domu i przebrał się w stosowne ubranie - mówi Magdalena Kanios-Kuśmira.

  - Praca to nie dyskoteka czy pub. Nie do przyjęcia jest przychodzenie do pracy w Domu Pomocy Społecznej w koszulce z napisem „dziadostwo”. Dotyczy to wszystkich pracowników bez względu na zajmowane stanowisko, zwłaszcza kierownicze. Pracownicy odebrali to jako prowokację, natomiast mieszkańcy mogą to odbierać personalnie, a część ze 112 mieszkających tu osób to osoby nadwrażliwe.

  Oglądaj także: Jaki dress code obowiązuje latem w pracy - wideo archiwum

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo