Do trzech razy sztuka. Kolejna zmiana oznakowania na rondzie...

  Do trzech razy sztuka. Kolejna zmiana oznakowania na rondzie Antkiewicza w Słupsku [wideo, zdjęcia]

  Grzegorz Hilarecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Do trzech razy sztuka, nie tylko w powiedzeniu, ale i w praktyce na słupskich rondach. Po raz trzeci drogowcy wzięli się za linię na rondzie Antkiewicza (skrzyżowanie ulic Madalińskiego, Kaszubskiej i Kościuszki) i w końcu naprawili to, co wcześniej zepsuli. Ja teraz jeździć po rondzie Antkiewicza w Słupsku?
  Do trzech razy sztuka. Kolejna zmiana oznakowania na rondzie Antkiewicza w Słupsku.
  1/12
  przejdź do galerii

  Do trzech razy sztuka. Kolejna zmiana oznakowania na rondzie Antkiewicza w Słupsku. ©Łukasz Capar

  Zerwano na tym rondzie stare linie, w tym te namalowane latem i zmieniające zasady pierwszeństwa, tak że już nie wprowadzają w błąd kierowców. Pozostała namalowana niedawno nowa linia przerywana, ale została skorygowana.

  - Oznaczenie stało się czytelne, co prawda trzeba by było odnowić i skorygować linie warunkowego zatrzymania i zredukować Madalińskiego szrafurą do jednego pasa, ale generalnie uważam, że jest OK, moje gratulacje - napisał do urzędników odpowiedzialnych za drogi Jacek Kaźmierski, specjalista od bezpieczeństwa ruchu, który interweniował w sprawie nieczytelnych zmian na tym rondzie.

  Czytaj także: Jak teraz jeździć po rondzie Antkiewicza, gdy domalowano linię? Jest galimatias [wideo, zdjęcia]

  Na rondzie od Kaszubskiej jest teraz nowa linia przerywana, którą fachowcy nazywają pasem ślimakowym (czy spychającym). Ma ona na celu, poprawić to, co zepsuto przy poprzedniej zmianie oznakowania na tym rondzie.

  Dzisiaj (środa, 10.09) w praktyce zobaczyliśmy, jak z nowym oznakowaniem radzą sobie kierowcy. I każdy nadal jedzie inaczej. Chociaż powróciliśmy w dużym stopniu do „pierwotnego oznakowania” tego ronda. W praktyce znowu jadący od ulicy Kościuszki w stronę Madalińskiego, może zjechać na pas po prawej, w ten sposób nie pozwalając na wjazd na rondo autom od Kaszubskiej i zjechać w ulicę Madalińskiego.

  Nie ma więc już problemu, z tym kto ma pierwszeństwo na tym rondzie. Tylko po co latem domalowano tam: linię ciągłą i od strony Madalińskiego domalowano nową: jednostronnie przekraczalną? Skoro teraz to zerwano...

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY