Do turystów trafiają przez żołądki

  Do turystów trafiają przez żołądki

  Paweł Piwka pawel.piwka@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Maślany paluch, specjalna pizza czy efektowny deser lodowy mają stać się potrawami, dzięki którym Lębork będzie rozpoznawalny.
  - Deser "Lęborska Fantazja" kolorami nawiązuje do herbu Lęborka - mówi Ewa Obuchowicz z Coctail Baru "Małe Conieco".

  - Deser "Lęborska Fantazja" kolorami nawiązuje do herbu Lęborka - mówi Ewa Obuchowicz z Coctail Baru "Małe Conieco". - Jego wyjątkowy smak mogą poznać wszyscy, którzy odwiedzą nasz lokal. ©Paweł Piwka

  Pomysł na "smaczną" promocję miasta sprawdził się w trakcie Jarmarku Świętego Jakuba.

  Punkty gastronomiczne, które zdecydowały się przystąpić do projektu "Lęborskie Smaki" w trakcie Jarmarku przeżyły prawdziwe oblężenie. Największym powodzeniem cieszyły się produkty, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o święcie miasta.

  - Produkt kulinarny kojarzony z regionem czy miastem jest bardzo dobrym sposobem na promocję - mówi Włodzimierz Klata, wiceburmistrz Lęborka. - Już wcześniej szukaliśmy czegoś, co mogłoby wyróżnić nasze miasto jeżeli chodzi o promocję. Liczymy na to, że w przyszłym roku dołączą inne firmy i lista "Lęborskich Smaków" zdecydowanie się wydłuży.
  Restauratorzy mają nadzieję, że produkty oznaczone logo "Lęborskie Smaki" będą cieszyły się powodzeniem przez cały rok. Produkty te rozprowadzane są przez cztery firmy z Lęborka. Jedną z nich jest Coctail Bar "Małe Conieco" przy ulicy Staromiejskiej.

  - W trakcie jarmarku "Lęborska Fantazja" czyli nasz deser lodowy cieszył się bardzo dużą popularnością - mówi Ewa Obuchowicz z Coctail Baru "Małe Conieco".

  - To bardzo dobry sposób na promocję miasta. Dzięki naszym potrawom możemy być rozpoznawalni dla turystów. Na pewno nie wycofamy z naszej karty jarmarkowego przysmaku i będziemy nadal go promować.

  W czasie święta miasta bar sprzedawał nawet po 50 deserów dziennie. Teraz ta liczba spadła, ale "Lęborska Fantazja" i tak cieszy się sporym zainteresowaniem klientów. Jednym z promocyjnych produktów jest także pizza "Nipkowa" stworzona na cześć słynnego lęborczanina, który przyczynił się do powstania telewizji.

  - Pomysł się sprawdził i pizza na stałe zagości w naszej ofercie - mówi Rajmund Krauze z pizzerii "Il Peperone". - Przy okazji promocji miasta korzystają również osoby, które prowadzą działalność gastronomiczną.

  "Lęborskim Smakiem" jest również "Laska Jakuba" - paluch maślany kształtem nawiązujący do pielgrzymiego kija patrona Lęborka.

  Tu skosztujesz "Lęborskich Smaków"

  Pizzę Nipkowa serwują:

  Pizzeria "Il Peperone" Lębork, ul. Staromiejska 15c/1,
  Pizzeria "Olivka" Lębork, ul. Staromiejska 1,

  Deser "Lęborska Fantazja" proponuje:

  Coctail bar "Małe Conieco" Lębork, ul. Staromiejska 15b/2,

  Laska Jakuba - maślany paluch jest do nabycia w:
  Piekarni-Cukierni "Kokosanka" Lębork, ul. Armii Krajowej 12

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Pomorza

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Pomorza

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC I TRENER | Zgłoś najlepszego sportowca!

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC I TRENER | Zgłoś najlepszego sportowca!

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  Wideo

  Zdjęcia