Dobra dyspozycja TS Judo Gryf na początku roku

Archiwum zespołu
Drugie miejsce drużynowo oraz 13 medali indywidualnie to efekt startu TS Judo Gryf Słupsk w XIII Międzynarodowym Turnieju w Kaczorach.

W Kaczorach koło Piły wystartowało trzystu siedemdziesięciu sześciu zawodników z dwudziestu dwóch klubów Polski oraz zawodnicy reprezentujący kluby z Niemiec i Białorusi.

Bardzo dobrze zaprezentowali się słupszczanie, dla których był to kolejny start kontrolny w okresie przygotowawczym. Wywalczyli w różnych kategoriach aż trzynaście krążków, zajęli drugą pozycję w klasyfikacji drużynowej. Po raz kolejny nie zawiedli Jakub Nawrot, Dymitr Janczylik czy Bartosz Szaniawski, którzy zaprezentowali judo na bardzo wysokim poziomie. Ich walki pokazują, że w judo najważniejsza jest technika, a nie siła.

Martyna Szaniawska była bezkonkurencyjna w kategorii do 70 kg, wygrywając wszystkie walki przed czasem. Jakub Orlikowski wystartował w dwóch kategoriach wagowych. Wygrał w wadze do 50 kg, natomiast w kategorii do 46 kg wywalczył trzecią pozycję.

Już w następny weekend słupszczanie wystartują w Pucharze Polski juniorów, który odbędzie się w Bydgoszczy.

Wyniki słupszczan, dzieci:

drugie pozycje zajmowali: Oliwia Szycko (39 kg), Paweł Wota (27 kg), Hubert Żuk (+54 kg). Młodzicy: pierwsza w swojej kategorii była Martyna Szaniawska (70 kg); trzecie miejsce zajął Wiktor Talewski (42 kg). Na dziewiątej pozycji był Jakub Nieznalski (42 kg).

Kategoria juniorów młodszych: wygrali Jakub Orlikowski (50 kg), Dymitr Janczylik ( 55 kg), Jakub Nawrot ( 73 kg), Bartosz Szaniawski (81 kg). Drugą pozycję zajął Jakub Serafin (60 kg), trzecią pozycję zajęli: Aleksander Plombon (66 kg), Jakub Orlikowski ( 46 kg), Mikołaj Kamiński ( 73 kg).

Szukasz informacji na temat sportów walki w regionie? Kliknij i przeczytaj inne artykuły.