Dobra postawa przedstawicieli Słupska i lęborczanek w Grand Prix - Pucharze Polski w Lublinie (zdjęcia)

Kacper Maksajda to słupski diament pływacki
W Lublinie odbyły się pływackie zawody w ramach Grand Prix - Pucharu Polski. Dobrze w nich wypadli reprezentanci słupskiego Skalara i lęborskiego Soleksu. W głównej roli wystąpił słupszczanin Kacper Maksajda, który pięć razy triumfował w stawce 15-latków.

Do pucharowej rywalizacji było wielu chętnych, bo zgłoszono ponad 1000 osób. Niestety, pandemia spowodowała, że liczba startujących została mocno ograniczona, a zmagania pływackie zostały podzielone na kilka bloków, aby zapewnić wszystkim bezpieczne warunki. Na lubelskiej pływalni swoją formę sprawdzali przedstawiciele naszego regionu. Wśród nich byli chłopcy i dziewczęta ze Skalara Słupsk i dwie przedstawicielki Soleksu Lębork. Ze słupszczan lokaty medalowe na podium zajęli: Kacper Maksajda (rocznik 2006) - I na 50 metrów stylem klasycznym - 30,34 s (rekord województwa pomorskiego), I na 100 m st. klas. - 1.06,65 min, I na 200 m st. klas. - 2.22,84 min (rekord woj. pomorskiego), I na 200 m st. zmiennym - 2.13,97 min, I na 400 m st. zmienn. - 4.44,02 min - szczególne brawa za takie wyczyny; Wiktoria Palicka (2005) - II na 50 m st. grzbietowym - 30,24 s, II na 100 m st. grzbiet. - 1.04,19 min, II na 200 m st. grzbiet. - 2.19,65 min, III na 200 m st. zmienn. - 2.18,93 min; Adam Olejnik (2003) - III na 200 m st. zmienn. - 2.25,79 min.

Ponadto na słupkach startowych stawali jeszcze inni skalarowcy. Byli to: Wiktor Syldatk (2003), Gracjan Krumplewski (2005) i Dawid Plaga (2005). Wszyscy trzej pływacy ze Słupska znaleźli się poza podium, ale na mecie meldowali się na czołowych miejscach. W Lublinie pływała także Agnieszka Rutkowska (rocznik 2001). Tym razem słupszczance nie udało się być w gronie najlepszych pływaczek.

- Moi i Macieja Kowalewskiego podopieczni zaprezentowali dobrą dyspozycję z tendencją zwyżkową - ocenił Dariusz Grondziewski, szkoleniowiec Skalara Słupsk.

Warto zaznaczyć, że W. Palicka zajęła drugą pozycję w punktacji generalnej dziewcząt 16-letnich. Takie same osiągnięcie wśród 15-latków zanotował K. Maksajda. Słupszczanin został najlepszym 15-letnim pływakiem w stylu klasycznym i zmiennym.

Również wysokie umiejętności zaprezentowały pływaczki Soleksu Lębork. W pierwszym dniu zawodów Weronika Klejna na dystansie 200 metrów stylem klasycznym w kategorii juniorek 16-letnich zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 2.37,35 min. W wyścigu na 50 m st. klas. była piąta z czasem 33,95 s. Delfinistka Hanna Walkusz zajęła piątą lokatę w kategorii juniorek 15-letnich na 200 m st. motylkowym - 2.35,20 min i była szósta na 100 m st. motylk. - 1.07,59 min.

W drugim dniu rywalizacji podopieczne trenera Dariusza Gromulskiego też spisały się dobrze. W. Klejna wywalczyła drugie miejsce na 100 m st. klas., osiągając rekord życiowy na pływalni 50-metrowej - 1.12,96 min. H. Walkusz wywalczyła trzecie miejsce na 50 m st. motylk., poprawiając życiówkę. Jej czas to 29,86 s. Gratulujemy tak udanych startów! Oby tak dalej było w kolejnych zawodach i mistrzostwach Polski (seniorów i młodzieżowców, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja w tym samym obiekcie pływackim w Lublinie).
============25 MSport Liczba 60 (834753)============
12

lat Janusz Kieca bronił barw Chicago Eagles, w których grał razem z Janem Domarskim
============41 MSport box tytuł (834752)============
Ważne Daty
============05 BS Tekst J wcięcie (834751)============
1979- debiut w 2. lidze. Złota bramka w meczu PP z Ruchem

1981 - debiut w AAC Eagles Chicago

1983 - finał Open Cup z Croatia Soccer Club

1986 - trzeci sezon w halowej lidze w barwach Chicago Soccers; wybrany do meczu All- Star amerykańskiej ligi halowej