Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dobre podanie o pracę

jsz
Złożenie podania o pracę nie zapewnia jej otrzymania. Ale od tego co (i jak) napiszemy, zależą nasze szanse otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Bardzo łatwo jest odpaść już przy pisaniu potrzebnych dokumentów. Jeżeli nie chcesz by na tym zakończyła się twoja przygoda z interesującą cię firmą musisz poznać sztukę samą w sobie jaką jest pisanie życiorysu zawodowego.
Jak stworzyć interesujące podanie o pracę, które zwróci uwagę pracodawcy? Nie łatwo sprostać tym wymaganiom. Pracodawca ocenia wiedzę i kompetencje w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Jednak wstępem do niej jest ciekawe CV. Najlepiej, żeby było ono mieszanką doświadczenia i kreatywności. Tego ostatniego z pewnością nie zabrakło uczestnikom konkursu na kreatywne CV, zorganizowanego przez serwis otoPraca.pl. Wśród nagrodzonych prac znalazły się miedzy innymi: CV nagrane na video, wykonane w formie puzzli, rysunkowe, a także napisane w stylu ulotki
Niestandardowe CV spełni swoją rolę przede wszystkim u osób poszukujących pracy na stanowiskach kreatywnych, na których potrzebna jest znajomość choćby podstaw programów graficznych.
Bogate pod względem graficznym CV sprawdzą się podczas aplikacji na stanowisko w branży reklamowej, artystycznej czy medialnej.
W bankowości, księgowości czy zawodach technicznych lepiej sprawdzą się standardowe dokumenty aplikacyjne. Warto wiec poznać podstawowe reguły.

Oto kilka praktycznych rad.

Koniecznie pamiętaj o takich danych jak:
* imię oraz nazwisko
* aktualny adres zamieszkania (adres, gdzie można nas aktualnie znaleźć)
* telefon
* data urodzenia
* jeżeli posiadasz adres e-mail możesz lecz nie musisz go podawać
* stan cywilny
* w przypadku mężczyzn stosunek do służby wojskowej

- Dane, które zamieszczamy powinny mieścić się na 1 stronie formatu A4. Nie powinny zajmować więcej niż 2/3 strony. Jeśli ilość informacji przekracza stronę, pamiętać należy, że kontynuujemy na drugiej kartce, nigdy nie piszemy na obu stronach tej samej kartki.
- Dokument powinien być przejrzysty i czytelny, najlepiej napisany na komputerze, format A4 papier biały. Przed doręczeniem najlepiej owiń go w specjalną koszulkę.
- Staraj się nie robić błędów stylistycznych, interpunkcyjnych, gramatycznych, używać niezrozumiałych skrótów.
- Podawanie adresu e-mail nie jest potrzebne choć niektóre firmy powiadamiają nas o dostarczeniu aplikacji właśnie przez e-maila.
- Wszelkie zaburzenia chronologii w historii zatrudnienia i ścieżki edukacji należy wyjaśnić w sensowny sposób.
- Najmocniejsze atuty przemawiające za Tobą przedstaw na początku. Każde podanie jest czytane przez około 5 - 30 sekund.
Na końcu możesz zamieścić kontakt do osób, które wystawią ci referencje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza