Dobre występy miasteckich zapaśników w dwóch turniejach (zdjęcia)

Andrzej Gurba
Dobre występy miasteckich zapaśników w dwóch turniejach

W Raciborzu odbył się Puchar Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach udział wzięło 78 zawodników z 18 klubów i reprezentacja Ukrainy. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 2 zawodników: Piotr Zabłocki i Albert Kubicki.

Najlepiej spisał się Piotr Zabłocki, który zajął piąte miejsce w wadze do 82 kg. Stoczył łącznie 5 zaciętych pojedynków, w trzech z nich odniósł zwycięstwo. W walce o brązowy minimalnie przegrał na punkty (3:4) z Albertem Nowakiem (Olimpijczyk Radom).
W tej samej kategorii wagowej walczył drugi z miasteckich zawodników - Albert Kubicki, który uplasował się na trzynastym miejscu. Albert przegrał dwie walki na punkty.

Warto nadmienić, że wychowanek ZKS Miastko Filip Petrończak wywalczył brązowy medal w wadze do 67 kg. Filip aktualnie reprezentuje barwy MKZ Unii Racibórz.

- Szkoda że Piotr Zabłocki nie wywalczył medalu w tak prestiżowej imprezie - Pucharze Polski Seniorów. Zabrakło skuteczności ataku w parterze. Natomiast Albert Kubicki walczył bardzo ambitnie, ale zabrakło mu obycia na macie. Albert w niedługim czasie planuje założyć sekcję zapasów w miejscowości Drołtowice k. Wrocławia, w której mieszka. Taki start w zawodach bardzo mu się przydał, a umiejętności zdobyte w ZKS Miastko z pewnością posłużą mu do owocnego prowadzenia treningów – mówi Kazimierz Wanke, trener ZKS Miastko.

Z kolei w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża Kadetów, Młodzików i Mini Zapasów w obsadzie międzynarodowej. W zawodach startowało 127 zawodników z 12 klubów, w tym reprezentacja z Kaliningradu.
Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 7 zawodników.

kadetach (do lat 17) najlepiej wypadł Piotr Ziembicki (48 kg). W finale pokonał na punkty bardzo silnego zawodnika z Kaliningradu Jakova Gekela. Drugi kadet - Bartłomiej Tandecki był trzeci w wadze do 60 kg.

W młodzikach (do lat 14) najlepiej spisał się Alex Ruszczyk zdobywając złoty medal w kategorii wagowej do 68 kg. Alex wygrał w
finale z Adrianem Kubiakiem (Żuławy Nowy Dwór Gdański) przez przewagę techniczną 8:0. Drugi młodzik Sebastian Tandecki wywalczył srebrny medal w wadze do 38 kg. W finale przegrał na punkty z Sabukhi Guseinovem (Kaliningrad). Trzeci młodzik - Dawid Zygmuntowicz zajął czwarte miejsce w kategorii wagowej do 41 kg.

W mini zapasach (do lat 11) srebrny medal wywalczył Leon Brodziński w wadze do 35 kg. W tej kategorii startowało aż 8 zawodników. Drugi medal w mini zapasach - brązowy, wywalczył Antoni Synak (32 kg). W tej wadze startowało 10 zawodników.
Dodajmy, że Kacper Karaśkiewicz, który jest w kadrze Polski, otrzymał powołanie i przebywał na zgrupowaniu zagranicznym w Danii w miejscowości Nykobing Falster.

- Udział Kacpra Karaśkiewicza w zgrupowaniu kadry Polski oraz dobry start Piotra Ziembickiego w zawodach, są dobrym prognostykiem przed zbliżającym się Pucharem Polski Kadetów, które odbędzie się na początku marca – oznajmia K. Wanke.