Dobry występ młodych miasteckich zapaśników (ZDJĘCIA)

Andrzej Gurba
W Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża Kadetów i Młodzików o Puchar Burmistrza Kartuz oraz turniej minizapasów.  Na dwóch matach zapaśniczych walczyło 100 zawodników z 10 klubów województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 10 zawodników.
W Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża Kadetów i Młodzików o Puchar Burmistrza Kartuz oraz turniej minizapasów. Na dwóch matach zapaśniczych walczyło 100 zawodników z 10 klubów województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 10 zawodników. ZKS

Wyniki miasteckich zawodników w minizapasach (do 11 lat). Pierwsze w kategorii wagowej do 29 kg zajęła Tola Rudnik. Zawodniczka wygrała wszystkie swoje cztery walki przez położenie na łopatki albo przez przewagę techniczną.
Brązowe medale wywalczyli: Szymon Kozłowski (26 kg) i Antonii Petrończak (35 kg). W wadze Szymona startowało 9 zawodników.
Na piątym miejscu uplasował się Leon Brodziński.

W grupie wiekowej młodzików (do lat 14) złote medale wywalczyli: Leon Rudnik w kategorii wagowej do 35 kg i Alex Ruszczyk w wadze do 75 kg.
Całe podium kategorii wagowej do 35 kg należało do zawodników z Miastka. Za Leonem na drugim miejscu uplasował się Antonii Synak, a na trzecim miejscu był Dawid Wiktorczyk.

W grupie wiekowej kadetów ZKS Miastko miał swoich zawodników w kategorii wagowej do 71 kg. Trzeci był Michał Opiela, natomiast na czwartym miejscu zawody zakończył Witold Szor.

ZKS Miastko nowy rok startowy rozpoczął od 6 miejsca w klasyfikacji drużynowej. Zwyciężyły bardziej liczne ekipy. Pierwsze miejsce - GKS Cartusia Kartuzy. Drugie Morena Żukowo, trzecie Granica Gdańsk.

- Tydzień wcześniej swój pierwszy start w grupie wiekowej kadetek (do lat 17) zaliczyła Nikola Oleksiewicz (57 kg). Zajęła 12 miejsce. Nikola wygrała jedną walkę przez położenie na łopatki z rzutu przez biodro. Ma szansę zakwalifikować się do 16-osobowego finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w w swojej kategorii wagowej.
Start na matach w Kartuzach był pierwszą imprezą dla młodzików i minizapasów w tym roku. Swój pierwszy start w zawodach zaliczył Michał Opiela w grupie wiekowej kadetów. Wygrał ze swoim kolegą Witkiem Szorem. Ci zawodnicy robią coraz większe postępy. Liczymy że Leon Brodziński, któremu tym razem nie udało się zdobyć medalu, zrewanżuje się swoim przeciwnikom na kolejnych zawodach. Mocno trzymamy kciuki.