Dodatki specjalne dla kierownictwa w ratuszu

Aleksander RadomskiZaktualizowano 
Ratusz musiał ujawnić listę dodatków specjalnych. Doradczyni prezydenta otrzymuje go za współpracę z Amerykanami.

Obszerne wyjaśnienie dotyczące dodatków specjalnych, udostępnione przez słupski ratusz, to zasługa radnej Anny Rożek. Interpelowała w tej sprawie na jednej z sesji. Wynika z niego, że w urzędzie i jednostkach mu podległych bonus z tytułu zwiększenia obowiązków służbowych otrzymuje w sumie 11 osób. Jeszcze w 2015 roku dodatków było 26, a trzy lata temu na ten cel wydawano prawie 40 tys. zł miesięcznie. Dziś to tylko 18 tys. zł, ale pieniądze trafiają głównie do ścisłego kierownictwa miasta i do najbliższych prezydentowi doradców, których przywiózł ze sobą do
 Słupska.

Marcin Anaszewicz, dziś doradca strategiczny prezydenta, a wcześniej dyrektor strategiczny, ma specjalny bonus do pensji – 1028 zł – z tytułu kontroli i koordynacji spraw związanymi z finansami, należnościami i budżetem. Również za nadzór prac komórek urzędu nad białą księgą dotyczącą Trzech Fal. Dodajmy, że dokument ów wykonała wynajęta kancelaria prawna, a wielu urzędników musiało jej pomagać.

Ale ciekawsze jest uzasadnienie dodatku – 1284 zł co miesiąc – przyznanego innemu doradcy Biedronia, Beacie Maciejewskiej. Otrzymuje go za nadzór i inicjowanie współpracy Słupska „ze stroną amerykańską” (!) w ramach projektów kulturalnych, edukacyjnych i obywatelskich. A także za
„Monitoring procesu rozmów z rządem w sprawie rekompensat za tarczę antyrakietową”.

Niespełna trzy tysiące złotych ekstra do pensji – na taki bonus od stycznia do grudnia może liczyć wiceprezydent Marek Biernacki. Gratyfikacja nie powinna jednak dziwić. Taką też kwotą Robert Biedroń nagradza swojego pierwszego zastępcę od początku kadencji. Zmianie – nie tylko w tym przypadku – ulega za to uzasadnienie decyzji. O ile w 2015 roku wiceprezydent otrzymywał miesięcznie 2955 zł brutto za koordynowanie planu naprawczego dotyczącego akwaparku czy restrukturyzacji Zarządu Infrastruktury Miejskiej, to teraz zwiększenie zakresu obowiązków związane jest z koordynacją projektów w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.

W przypadku drugiego zastępcy jest podobnie. Krystyna Danilecka-Wojewódzka w dalszym ciągu otrzymuje 2,7 tys. zł miesięcznie dodatku specjalnego, ale już nie za plan optymalizacji i organizacji kosztów jednostek oświaty, kultury i sportu, czyli reformy w tych dziedzinach. Aktualne zadania wiążą się z realizacją sprzedaży mieszkań, nową siecią szkół wymuszoną reformą oświaty czy opracowaniem diagnozy słupskiego sportu. Do tego pozyskaniem sponsorów na kolejne murale w mieście.
Dodatek specjalny – obok funkcyjnego i podstawy – to część składowa pensji skarbnika. Artur Michałuszek otrzymuje 2,1 tys. zł w związku z opracowaniem modelu windykacji i egzekucji należności czy optymalizację ściągalności podatków PIT i CIT.

– Dziwi mnie, że dodatki specjalne przyznawane są 
w części przypadków za wypełnianie obowiązków służbowych –skomentowała w rozmowie z „Głosem” radna Anna Rożek. W tym kontekście wymienia nadzór prezydenta Biernackiego nad MOF i sprawy mieszkaniowe, które podlegają wiceprezydent Danileckiej-Wojewódzkiej.

– Chciałabym się dowiedzieć, co takiego wynikło z inicjowania współpracy ze stroną amerykańską przez panią Maciejewską i na
ilu spotkaniach wzięła udział w sprawie rekompensat za tarczę antyrakietową. Wygląda to tak, że z jednej strony przyznaje się wysokie dodatki, a z drugiej wprowadza pozorne oszczędności na niższych szczeblach wśród informatyków i zamówień publicznych. Te dodatki wydają się być formą zwiększenia pensji dyrektorom i najbliższym współpracownikom. Będę dalej interpelować w tej sprawie.

Zapytaliśmy prezydenta Biedronia, czy dalej uważa, że dodatki specjalne to konieczność. Odpisał, ucinając: „dalej”. Pytaliśmy również, czy nie warto ich zmniejszyć w związku z trudną sytuacją finansową, szczególnie kierownictwu miasta. „Nie warto” – odparował prezydent.

ZOBACZ TAKŻE:Prezydent o podwyżkach wynagrodzeń w ratuszu

Wideo

Materiał oryginalny: Dodatki specjalne dla kierownictwa w ratuszu - Głos Pomorza

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 65

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

Geniuszu Biernacki ze swoim dodatkiem jeśli na Lotha obowiązuje stara organizacja ruchu , a tak wynika z tego co tam obecnie jest( znaki poziome są przekreślone pomarańczową farbą) to czemu nie usunięto poziomych znaków informujących tylko je niechlujnie i to chyba paskiem taśmy izolacyjnej z jednej strony zaklejono? Skoro poszło na ten bubel z miejskiej kasy ponad 150tys zł to zróbcie to tak jak było przed zmianami a nie jakieś malowanki i zaklejanki.

zgłoś
g
gość
W dniu 26.05.2017 o 14:06, fil kolins napisał:

Zrezygnujcie z dodatkow i zrobcie murale.

 

Wg  powinni przekazać  pieniądze i to natychmiast !  .... na remonty chodników i ulic   centrum  miasta rynek oraz remonty elewacji kamienic  między innymi na Wojska Polskiego  .

zgłoś
f
fil kolins

Zrezygnujcie z dodatkow i zrobcie murale.

zgłoś
g
gość
W dniu 25.05.2017 o 10:18, xmen napisał:

Kur.................. nigdy wiecej partyjniaków we władzach miast. Tylko i wyłacznie prawdziwi fachowcy i specjalisci bez pogladów politycznych. Biedron to porażka nas wszystkich. Były aparatczyk SLD a pózniej Palikota o chorej psychice i złamanej osobowości. Gość ma nas mieszkanców w swojej przepastnej du.............

 

Kur.................. nigdy wiecej partyjniaków we władzach miast. Tylko i wyłacznie prawdziwi fachowcy i specjalisci bez pogladów politycznych. Biedron to porażka nas wszystkich. Były aparatczyk SLD a pózniej Palikota o chorej psychice i złamanej osobowości. Gość ma nas mieszkanców w swojej przepastnej du.............

 

Od dawno to pisze  gnoje joebane ,  znów okradają miasto . 

zgłoś
l
lodówkowy
W dniu 25.05.2017 o 08:06, czarna pantera napisał:

...taczki w ruch ! Powinno sie ich wyje... z ratusza na zbity pysk.To co robia, a wlasciwie nie robia, a biora za to dodatkowe gratyfikacje wola o pomste do nieba. :)Jak dlugo jeszcze beda oni stroic glupie miny przed kamerami...i smiac sie w duchu z ludzi ?! Jakm dlugo ! :mellow:

 

Aż mnie zagotowało , skokne ino  po lód do lodówki ....

 

To skó@ wysyństwo  w żywe oczy. 

zgłoś
w
witia
W dniu 25.05.2017 o 16:27, Gość napisał:

Buta Biedronia jest wielka-zabierają mu 200 zł,to on przyznaje sobie i przydupasom dodatki po 3 tysie. Piękne zagranie na nosie Rady Miejskiej.Co teraz Rado Bezradności? Wyciulał was jakiś wieśniak z Rymanowa,któremu słoma z butów wyłazi. Nie dość,że tkwicie po szyje w jego kale,to jeszcze chcecie nas unurzać.

 

Nic dodać nic ująć , wszystko  co na ten temat  można było powiedzieć .

 

Długo nie szukałem ale kolor tekstu do ostatniego zdania chyba dobrany odpowiednio , co nie  ?

zgłoś
G
Gość
W dniu 25.05.2017 o 18:03, Marcin napisał:

Uwaga członkowie i sympatycy PiS-u!W czasie tego weekendu jest organizowane przekopywanie Mierzei Wiślanej.Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się w Krynicy Morskiej na przystani o godz. 9.00 z łopatą.Pokażemy wszystkim niedowiarkom jak się pracuje!!

Jak chcesz to bierz łopatę i kop człowieku może uda Ci się dokopać na Bornholm, ja chętnie popatrzę, bo jak to mówią kto ma szkołę ten ma lżej.
zgłoś
G
Gość

szkoda, ze nie ma ydzora :(

zgłoś
M
Marcin

Uwaga członkowie i sympatycy PiS-u!

W czasie tego weekendu jest organizowane przekopywanie Mierzei Wiślanej.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się w Krynicy Morskiej na przystani o godz. 9.00 z łopatą.

Pokażemy wszystkim niedowiarkom jak się pracuje!!

zgłoś
G
Gość
W dniu 25.05.2017 o 15:29, zero napisał:

Czy pan Anaszewicz - jako spec od zarządzania


Anaszewicz jest po dziennikarstwie i politologii UW i zrobiona jakaś podyplomówka związana z zarządzaniem więc to raczej za mało by być specem od zarządzania? Byłby specjalistą z ekonomii, zarządzania finansami czy ryzykiem i zasobami ludzkimi to siedziałby w jakiejś korpo w stolicy na stanowisku minimum młodszego menedżera, a nie wymyślał sam sobie stanowisk jak np. dyrektor strategiczny w słupskim ratuszu, to mniej więcej tak jakby operacje na otwartym sercu robiła osoba po budowlance ze zrobionym kursem ratownika medycznego.
zgłoś
G
Gość
W dniu 25.05.2017 o 17:04, Wjjwjwj napisał:

Ty pasywny homoseksualisto. Ty chłopaku z ciężkim dzieciństwem. Ty chcesz być prezydentem Polski? 3 siłą? Ludzie ratujcie. Co to za kraj, co to za miasto? Skąd się biorą takie homulce. To są odpowiedzi prezydenta na pytania gazety. Wibrator miał w papie, że takie zlewki mi zaserwował. Mi, osobie, którą interesują finanse miasta w którym mieszkam. Aquaparku nie będzie, bo ten rowerzysta jest pasywny w spółkowaniu

 

Jest pasywny,bo to Krzysiek jego bolcuje, a on tylko nadstawia, no i czasami bierze Krzychowi do japy.
 

zgłoś
G
Gość

PASOŻYTY ! !

zgłoś
W
Wjjwjwj

Ty pasywny homoseksualisto. Ty chłopaku z ciężkim dzieciństwem. Ty chcesz być prezydentem Polski? 3 siłą? Ludzie ratujcie. Co to za kraj, co to za miasto? Skąd się biorą takie homulce. To są odpowiedzi prezydenta na pytania gazety. Wibrator miał w papie, że takie zlewki mi zaserwował. Mi, osobie, którą interesują finanse miasta w którym mieszkam. Aquaparku nie będzie, bo ten rowerzysta jest pasywny w spółkowaniu

zgłoś
G
Gość

Buta Biedronia jest wielka-zabierają mu 200 zł,to on przyznaje sobie i przydupasom dodatki po 3 tysie.Piękne zagranie na nosie Rady Miejskiej.Co teraz Rado Bezradności?Wyciulał was jakiś wieśniak z Rymanowa,któremu słoma z butów wyłazi.Nie dość,że tkwicie po szyje w jego kale,to jeszcze chcecie nas unurzać.

zgłoś
z
zero

Nie mam nic przeciwko odpowiednim do kwalifikacji płacom.

Ale te okoliczności uzasadniające przyznanie dodatkowej kasy są tak ogólne i niewymierne, że na tej podstawie można wyróżnić wszystkich.

Ależ to demoralizujące wyróżnionych i demotywujące resztę pracowników.

Czy pan Anaszewicz - jako spec od zarządzania - ma tego świadomość. 

Chyba że chodzi o zwykłe i bezceremonialne dojenie

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3