Dominika Nowakowska druga w zawodach w Poznaniu

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Dominika Nowakowska już zasygnalizowała dobrą formę.
Dominika Nowakowska już zasygnalizowała dobrą formę. ZE ZBIORU LKB BRACI PETK
Dominika Nowakowska szlifowała formę w Portugalii i liczy na kolejne wysokie miejsca w krajowych i zagranicznych biegach

Po powrocie ze zgrupowania w Portugalii Dominika Nowakowska (Lęborski Klub Biegacza Braci Petk) startowała po raz pierwszy w kraju. Lęborczanka wystąpiła w Poznaniu i było to w 11. Maniackiej Dziesiątce. Na starcie stanęło prawie 3800 osób.

Od samego początku rywalizacji kobiecej Nowakowska biegła w czołówce. Ostatecznie dystans 10 km pokonała w czasie 33 minuty i 50 sekund. Bieg wygrała Kenijka Rebecca Korir - 33.14 min. W stawce mężczyzn triumfował Joel Mwagi (Kenia) - 29.06 min.

Nowakowska przymierza się do występu w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych (22.03 - Iława). Po przełajach następny bieg lęborczanka ma zaplanowany w maratonie w Warszawie.