Dominika Nowakowska najszybsza z Polek

(fen)
Dominika Nowakowska (Lęborski Klub Biegacza Braci Petk) była ósma w stawce kobiet, ale okazała się najszybszą Polką. Archiwum
Dominika Nowakowska (Lęborski Klub Biegacza Braci Petk) była ósma w stawce kobiet, ale okazała się najszybszą Polką. Z kolei bytowianin Tadeusz Zblewski był dwunasty i jako trzeci z Polaków zameldował się na mecie w 9. PZU Maratonie Warszawskim.

Rywalizację na 21 kilometrów i 97 metrów w Warszawie ukończyło 11148 osób i to jest nowy rekord.Zawody przebiegały pod dyktando kenijskich biegaczy i biegaczek. Zwyciężył Victor Kipchirchir (Kenia) - 1.00.48 godz. Najszybszym z Polaków okazał się Artur Kern (MKS Unia Hrubieszów), który minął linię mety na dziesiątej pozycji. Jego czas to 1.05.40 godz. Jako drugi z Polaków finiszował Wojciech Kopeć (Olsztynek), który przybiegł jako jedenasty w generalnej klasyfikacji - 1.06.14 godz. Spory sukces zanotował Tadeusz Zblewski (Baszta Bytów). Bytowianin zameldował się na dwunastym miejscu, a to uplasowało go na trzeciej pozycji w gronie Polaków. Jego czas to 1.07.02 godz.

Z grona kobiet triumfowała Kenijka Polline Wanjiku Njeru - 1.09.06 godz. Druga była Ware Shure (Etiopia) - 1.11.22 godz. Trzecie miejsce zajęła Svetlana Kudelicz (Białoruś) - 1.11.49 godz. Najwyższą lokatę z Polek, ósmą, zajęła Dominika Nowakowska (LKB Braci Petk Lębork) - 1.15.37 godz. Warto przypomnieć, że lęborska biegaczka była druga z Polek przed rokiem.

Należy nadmienić, że czasy pary kenijskiej są najlepszymi w historii na terenie Polski.