Dominika Nowakowska wybiegała srebrny medal

Krzysztof Niekrasz krzysztof. [email protected]
30-letnia Dominika Nowakowska niezwykle intensywnie szykowała się do mistrzostw Polski w biegu na  5000 m. Owocem tych przygotowań był srebrny medal w Krakowie .
30-letnia Dominika Nowakowska niezwykle intensywnie szykowała się do mistrzostw Polski w biegu na 5000 m. Owocem tych przygotowań był srebrny medal w Krakowie . Ze zbioru Dominiki Nowakowskiej
Jeden medal z mistrzostw Polski trafił do Lęborka. Bez zdobyczy medalowej zostali przedstawiciele usteckiego oszczepu z Jantara.

W Krakowie odbywa się lekkoatletyczna rywalizacja w ramach 91. Mistrzostw Polski Seniorów. Z naszych przedstawicieli najlepiej spisała się Dominika Nowakowska. Zawodniczka Lęborskiego Klubu Biegacza Braci Petk startowała w biegu na 5000 m i wywalczyla wicemistrzostwo Polski. Do srebrnego medalu Nowakowskiej wystarczył czas 15.46, 20 min. Jej trenerem jest mąż Karol Nowakowski.

Gratulujemy! Pierwsze miejsce i złoto zdobyła Renata Pliś (Maraton Świnoujście) - 15.36, 18 min. 25-letnia Kamila Pobłocka (Ekonomik Maratończyk Lębork) była szesnasta. Czas lęborczanki to 18.10,70 min. Na raty odbywała się rywalizacja w rzucie oszczepem kobiet. Po dwóch seriach rzutów z powodu intensywnego deszczu konkurs wstrzymano, ale później go kontynuowano. Bardzo dobrze spisywała się Marcelina Witek, która jeszcze nie tak dawno reprezentowała SKLA Słupsk, ale obecnie zdobywa już laury dla SKLA Sopot. Ekssłupszczanka triumfowała z rezultatem 56,80 m. Dla 20--letniej Marceliny Witek był to pierwszy złoty medal w stawce seniorskiej.

Jej szkoleniowcem jest nadal ojciec Mirosław Witek. Doświadczona Barbara Madejczyk (Jantar Ustka) była blisko podium, bo zajęła czwarte miejsce. Jej najlepszy wynik to 50,72 m. Trzeba zaznaczyć, że dwukrotna olimpijka z Ustki rozstała się z trenerem Henrykiem Michalskim i trenuje indywidualnie. Młoda oszczepniczka z usteckiego Jantara, 18--letnia Klaudia Maruszewska została sklasyfikowana na ósmej pozycji z wynikiem 45,33 m.

Na bardzo wysokim poziomie stała rywalizacja w rzucie oszczepem mężczyzn. Wygrał faworyt Marcin Krukowski (Warszawianka). Warszawski oszczepnik osiągnął największą odległość (80,76 m) w szóstej próbie, która zapewniła mu złoty medal. Wicemistrzem kraju został Krystian Bondarenko (obecnie AZS AWFiS Gdańsk, a wcześniej był zawodnikiem SKLA Słupsk), który posłał oszczep na odległość 78,06 m. W oszczepniczych zmaganiach brał udział także 25-letni Dawid Kościów. Zawodnik Jantara Ustka uplasował się na dziewiątym miejscu. Jego najlepszy wynik - 68,12 m został uzyskany w pierwszej próbie.