Dominika Nowakowska z Lęborka zajęła drugie miejsce w 9. Maniackiej Dziesiątce w Poznaniu

(fen)
Zmęczona, ale zadowolona Dominika Nowakowska w towarzystwie męża Karola, który równocześnie jest jej trenerem. Ze zbioru LKB Braci Petk
Dominika Nowakowska z Lęborskiego Klubu Biegacza Braci Petk wywalczyła drugie miejsce w 9. Maniackiej Dziesiątce w Poznaniu, gdzie rywalizacja odbywała się na 10 km.

Mimo przenikliwego zimna na starcie stanęło aż 2300 uczestników krajowych i zagranicznych. Prym wiedli przedstawiciele Ukrainy. O sporą niespodziankę postarała się Dominika Nowakowska. Lęborczanka przez cały dystans dzielnie się trzymała i była w czołówce. Ostatecznie na mecie zameldowała się jako druga w stawce kobiet. Czas Nowakowskiej to 33 minuty i 16 sekund. To nowa życiówka biegaczki z Lęborka. Trzeba zaznaczyć, że to jest też jeden z lepszych wyników uzyskany przez biegaczki w Polsce na tym dystansie w ostatnich latach i kolejny rekord Pomorza.

Wygrała Ukrainka Nadiezda Trilinskaya - 32 minuty i 59 sekund. Trzecia była Olga Ochal (Polska), a czwarta Kateryna Kormanenko (Ukraina).

- Bardzo się cieszę, że udało się poprawić znacząco swoją życiówkę. Bieg układał się po mojej myśli i być może gdyby nie ostatnie dobre dwa kilometry na śnieżnej i oblodzonej nawierzchni to mocniej naciskałabym zwyciężczynię z Ukrainy. Jestem typem zawodniczki, która nie radzi sobie w takich warunkach, taka już moja natura. Było to zauważalne podczas ostatnich mistrzostw Polski w przełajach. Jednak to już przeszłość. Przede mną debiut w półmaratonie. W najbliższą niedzielę w stolicy podczas mistrzostw Polski kobiet postaram się jak najlepiej reprezentować klub i miasto Lębork - stwierdziła Dominika Nowakowska.

Bardzo dobry rezultat uzyskał także Sebastian Wąsicki z LKB Braci Petk. Nie krył po biegu swego zadowolenia, bowiem finiszował w czasie 31 minut i 36 sekund. Został sklasyfikowany na dwunastym miejscu. Triumfował Lashyn Dmytro. Na mecie Ukraińcowi zmierzono czas 29 minut i 22 sekundy.