Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dożynki powiatu bytowskiego w Miastku. Orkiestra zrobiła furorę (WIDEO)

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Wideo
od 16 lat
Rolnicy z powiatu bytowskiego podziękowali za plon. Dożynki powiatowe odbyły się w Miastku. Po dziesięciu latach przerwy!

Dożynki to najważniejsze święto dla wszystkich, którzy związani są z ziemią i jej plonami. Obchody tego wydarzenia przypadają na czas, gdy pustoszeją pola, a praca na nich dobiega końca. Jest to pora pełna radości i dumy z dobrze wykonanej pracy oraz czas, gdy ludzie wsi mogą odpocząć i pomyśleć o przyjemnościach. W tym roku po wielu latach przerwy dożynki powiatu bytowskiego odbyły się w Miastku. Uroczystość rozpoczęła się polową mszą świętą celebrowaną przez biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Potem był ceremoniał przekazania chleba dożynkowego z tegorocznych plonów przez starostów dożynek.

Stoiska i zabawa

Podczas dożynek w Miastku na tak zwanym Kaczym Dołku stoiska miały panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Można było skosztować prawdziwych specjałów, swojskiego chleba, przepysznych wypieków i pachnących wędlin. panie z koła gospodyń wiejskich z Węgorzynka zdradziły przepis na idealny bigos. Bigos może każda pani potrafi zrobić, ale by był najlepszy potrzebnych jest kilka tajemnych przypraw. - Oczywiście potrzebna jest kapusta i to najlepiej z naszych ogrodów i przez nas ukwaszona - mówi Beata Ściślewska, Koło Gospodyń Wiejskich z Węgorzynka. - Bigos trzeba bardzo długo gotować. Najlepszy aromat uzyskuje się, gdy dodamy kilka ziaren jałowca.

Dożynki uświetniła Orkiestra Dęta z Zapcenia. Zespół zrobił prawdziwą furorę. Musiał nawet bisować. Gwiazdą wieczoru był zespół Bajorek.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza