Dramat w Kościerzynie. 48-letnia kobieta, którą podpalił...

  Dramat w Kościerzynie. 48-letnia kobieta, którą podpalił konkubent, nie żyje. Horror rozegrał się w domu przy ul. Chojnickiej

  Joanna Surażyńska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dramat w Kościerzynie. 48-letnia kobieta, którą podpalił konkubent, nie żyje. Horror rozegrał się w domu przy ul. Chojnickiej

  ©Kościerski 112

  Niestety, lekarzom nie udało się uratować kobiety, która trzy tygodnie temu przeżyła prawdziwy horror. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, ale w tej sytuacji ta kwalifikacja czynu prawdopodobnie zostanie zmieniona.
  Dramat w Kościerzynie. 48-letnia kobieta, którą podpalił konkubent, nie żyje. Horror rozegrał się w domu przy ul. Chojnickiej

  ©Kościerski 112

  Dramatyczne chwile rozegrały się w domu przy ul. Chojnickiej w Kościerzynie. Partner 48-latki podczas kłótni oblał ją benzyną i podpalił. Kobieta jest w ciężkim stanie.

  PISALIŚMY...
  Dramat w Kościerzynie. Mężczyzna oblał swoją konkubinę benzyną i ją podpalił. Poszkodowana jest w ciężkim stanie


  W niedzielę ok.
  godz. 14 w Kościerzynie rozegrał się prawdziwy horror. Początkowo wszystko wyglądało niewinnie. Ze zgłoszenia, jakie trafiło do służb, wynikało, że w jednym z mieszkań przy ul. Chojnickiej, doszło do wybuchu pieca, podczas jego rozpalania. Na miejscu okazało się jednak, że sytuacja jest zupełnie inna. Policjanci ustalili, że żaden piec nie był w ogóle rozpalany.

  - 55-letni mężczyzna oblał benzyną 48-latkę i ją podpalił - mówi Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji. - Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Miał wówczas 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

  48-latka w stanie ciężkim trafiła do kościerskiego szpitala z 40-procentowymi oparzeniami ciała. Ma poparzenia drugiego i trzeciego stopnia. Dotyczą one głównie klatki piersiowej i kończyn dolnych. Poszkodowana początkowo była nieprzytomna. Jednak, kiedy jej stan się poprawił, potwierdziła przebieg zdarzenia. Przypomniała sobie moment oblewania ją substancją łatwopalną, jednak nic więcej nie pamiętała. Została przetransportowana do Centrum Leczenia Oparzeń w Gryficach, placówki, która specjalizuje się w tego rodzaju leczeniu.

  Początkowo mężczyzna nie był w stanie powiedzieć, dlaczego to zrobił.

  - Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze przesłuchali świadków, wykonano oględziny zabezpieczono ślady - mówi Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. - Policjanci cały czas pracują nad dokładnym wyjaśnieniem okoliczności niedzielnego zdarzenia. Dodam, że wcześniej w tej rodzinie nie było żadnych interwencji policji.

  Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie na trzy miesiące. Mężczyzna trafił do niego w środę. Ze względu na to, że przestępstwo zostało zakwalifikowane jako popełnione ze szczególnym okrucieństwem, podejrzanemu grozi kara nie krótsza niż 12 lat, a nawet dożywocie.

  - W tej sprawie prokuratura wykonała czynności procesowe - mówi Agnieszka Respondek, prokurator rejonowy w Kościerzynie. - Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Pokrzywdzona doznała ciężkich uszkodzeń ciała. Zatrzymany złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do winy. Zdarzenie miało miejsce w czasie kłótni, jednak z wyjaśnień wynika, że powód dokonanego czynu był błahy. Uprzednia karalność mężczyzny jest obecnie weryfikowana. W tej sprawie czekamy na opinię biegłych z zakresu chemii i biologii, którzy badają zabezpieczoną substancję łatwopalną. Konieczna jest także opinia sądowo-lekarska.

  Jak wynika z ustaleń, wcześniej para spożywała alkohol ze znajomym. Wówczas miało dojść do kłótni, podczas której 55-latek groził swojej konkubinie, że ją podpali. Tę wersję potwierdził znajomy pary, który został przesłuchany.

  TUTAJ czytaj więcej.  ZOBACZ TAKŻE: Pożary na Pomorzu 2017
  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia

  Wideo

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.