Dramatyczny wypadek w Lęborku. Strażacy musieli wyciągać...

  Dramatyczny wypadek w Lęborku. Strażacy musieli wyciągać zakleszczonych pasażerów. 3 osoby w szpitalu. Policja wyczuła alkohol

  Marcin Kapela

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W tym zdarzeniu uczestniczyły trzy osoby. Kierujący i dwóch pasażerów - potwierdza asp.sztab. Magdalena Zielke z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Marcin Kapela

  Do dramatycznego wypadku doszło w środowy wieczór na ulicy Komuny Paryskiej w Lęborku. Kierujący Fordem Mondeo 26-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego, u którego policjanci wyczuli woń alkoholu, z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn wjechał w drzewo. Uderzenie było tak silne, że strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, żeby uwolnić dwóch pasażerów. Wszyscy trafili do szpitala.
  - Zgłoszenie, że samochód osobowy uderzył w drzewo otrzymaliśmy o 18.44- informuje st. kpt. Piotr Krzemiński, dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. - W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały zakleszczone wewnątrz pojazdu. Z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych wydobyto dwie osoby, trzecia osoba, która podróżowała tym samochodem opuściła go o własnych siłach. Wszystkie osoby przekazano służbie medycznej. W działaniach brały udział trzy zastępy straży pożarnej - dwie z PSP i jeden z OSP Lębork.  - W tym zdarzeniu uczestniczyły trzy osoby. Kierujący i dwóch pasażerów - potwierdza asp.sztab. Magdalena Zielke z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. - Kierujący to mieszkaniec powiatu lęborskiego, pasażerowie mają po 22 i 23 lata. Jeden z pasażerów to również mieszkaniec powiatu lęborskiego. Cała trójka trafiła do szpitala.
  Po przyjeździe na miejsce policjanci od kierującego wyczuli woń alkoholu, dlatego w szpitalu zabezpieczona została krew, żeby zbadać czy był pod wpływem alkoholu bądź ewentualnie innych środków. Wstępnie, widać, że kierowca z niewyjaśnionych przyczyny stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Policjanci zabezpieczają to zdarzenie. Pojechała grupa dochodzeniowa z technikiem, żeby zebrać ślady. Samochód marki Ford Mondeo zostanie zabezpieczony. Jeden z pasażerów ma poważne złamania kończyn. Na pewno więc, kwalifikacja zdarzenia będzie jako wypadek - dodaje M. Zielke. - Pasażerowie przechodzą szereg badań w szpitalu.

  TUTAJ więcej zdjęć z wypadku!  WSZYSTKO O BEZPIECZEŃSTWIE NA POMORSKICH DROGACH:  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Wideo

  Zdjęcia