Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Drobna naprawa wyrwy w słupskim chodniku wymagała dwóch lat, 49 stron korespondencji, udziału trzech dyrektorów wiceprezydenta i radnego

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
Krzysztof Piotrkowski
W Słupsku doszło do naprawy narożnika chodnika przy ulicach Reja i Kochanowskiego. By tak się stało słupszczanin wymienił w tej sprawie przez dwa lata 49 stron korespondencji z urzędnikami. A jak wygląda "naprawa" pokazujemy na zdjęciach.

W sprawie drobnej naprawy chodnika doszło nawet do tego, że radny Bogusław Dobkowski napisał oficjalne zapytanie do władz miasta. W tonie, nazwijmy to trochę prześmiewczym. Wskazał, że sam by to naprawił z tym mieszkańcem i dyrektorem ZIM w dwie godziny, mając taczkę piasku i łopatę i jeszcze w tym czasie by panowie symboliczne piwo zdążyli wypić.

Picia alkoholu w pracy, nie popieramy, ale radny zapewnia, że miał na myśli piwo bezalkoholowe!

- Poważnie mówiąc chciałem trochę wejść urzędnikom na ambicję. Przecież załatwienie prostej sprawy naprawy chodnika trwało dwa lata i korespondencja w tej sprawie mieści się aż na 49 stronach maszynopisu! - tłumaczy radny Bogusław Dobkowski.

Faktycznie na skrzyżowaniu ubytki krawężnika uzupełniono i dodano kilka kostek z polbruku. Nie żeby chodnik był teraz idealny, ale doraźnie problem załatwiono. Jak, to pokazujemy na zdjęciach.

"Cała dwuletnia korespondencja (49 stron) dotyczy sprawy wprawdzie drobnej w wykonawstwie, ale uciążliwej dla mieszkańców w eksploatacji chodnika i estetyce osiedla. Angażowani są dyrektorzy trzech wydziałów i wiceprezydent i co... ano nic! I jak w końcu ten chodnik naprawiono, to "jest gorzej niż przed naprawą" pisze mieszkaniec rozgoryczony..." - pisze radny w oficjalnym zapytaniu do władz miasta.

Tak naprawdę mieszkaniec ulicy pierwsze pismo do Zarządu Infrastruktury Miejskiej w sprawie naprawy chodnika napisał 3 sierpnia 2020 roku. Odpowiedź dostał... w lutym 2021, jak podkreśla po wysłaniu kilku ponagleń.

W międzyczasie wśród mieszkańców osiedla zebrano podpisy o wykonanie remontu kwartału ulic, zapomnianego i zaniedbanego przez lata. W ciągu ostatnich 20 lat mieszkańcy wysłali do ratusza trzy takie "petycje" z prośbą o zmiany w tym miejscu miasta.

W odpowiedzi na zapytanie radnego wiceprezydent Marek Goliński, napisał że chodniki w kwartale ulic Kochanowskiego, Reja, Jagiellońskiej i Ziemowita, że względu na długą eksploatację są w bardzo złym stanie technicznym, którego zmiana wymaga kompleksowej przebudowy.

"Naprawy dotychczas wykonywane na zlecenie ZIM w Słupsku, miały charakter doraźny w ramach bieżącego utrzymania infrastruktury drogowej na terenie miasta" - tłumaczył pan prezydent.

Miasto przygotowuje dokumentację projektową przebudowy tych ulic. Jednak w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2022-2037 nie ma na to finansowania. Co oczywiście decyzją rady miejskiej może się zmienić.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza