MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Droga S6: Trwa budowa brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa. Węzłem w Gorzebądzu pojedziemy już w wakacje [ZDJĘCIA Z DRONA]

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa.
Trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa. Michał Borkowski
Trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa. Firma Polbud Pomorze, budująca węzeł drogowy w Gorzebądzu na nowej trasie S6, wprowadzi 18 maja nową organizację ruchu w tym miejscu.
Kiedy możemy spodziewać się otwarcia węzła Gorzebądz i całego odcinka trasy S6 z Gorzebądza aż do Karnieszewic? - Prace są już na ostatnim etapie. Zaczęło się już układanie warstwy ścieralnej nawierzchni, ustawianie barier dźwiękochłonnych. Odbiór tego odcinka S6 jest planowany na przełom drugiego i trzeciego kwartału 2023 roku, a więc niewykluczone że pojedziemy tędy na początku wakacji lub nawet jeszcze chwilę przed nimi - słyszymy.

Budowa drogi ekspresowej S6. Końcówka prac na węźle w Gorzeb...

Chodzi o ruch samochodowy na trasie wojewódzkiej nr 203, prowadzącej do Suchej Koszalińskiej i dalej do Dąbek. Ta droga biegnie właśnie pod budowaną trasą S6.

18 maja ruch samochodowy na drodze 203 zostanie poprowadzony pod nowym wiaduktem trasy S6. Do tej pory kierowcy jadący drogą 203 byli kierowani na tzw. łącznice S6, czyli nowe zjazdy i wjazdy trasy szybkiego ruchu. Jechali "górą".

- Teraz ruch będzie skierowany pod wiadukt, czyli tak, jak docelowo zostało to zaplanowane - słyszymy od Mateusza Grzeszczuka, rzecznika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

- Nie oznacza to jednak, że utrudnienia drogowe w tym miejscu się skończą. Planowane są jeszcze prace na rondach, dokończenie asfaltowania, dokończenie malowania poziomego - tłumaczy nasz rozmówca.

Kiedy więc mamy spodziewać się otwarcia węzła Gorzebądz i całego odcinka trasy S6 z Gorzebądza aż do Karnieszewic?

- Prace są już na ostatnim etapie. Zaczęło się już układanie warstwy ścieralnej nawierzchni, ustawianie barier dźwiękochłonnych. Odbiór tego odcinka S6 jest planowany na przełom drugiego i trzeciego kwartału 2023 roku, a więc niewykluczone że pojedziemy tędy na początku wakacji lub nawet jeszcze chwilę przed nimi - słyszymy.

Przypomnijmy, budowa brakującego, 8-kilometrowego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa, czyli od węzła Koszalin Wschód (wcześniej ul. Władysława IV, dziś to aleja Europejska) do Karnieszewic, to koszt prawie pół miliarda złotych. Koszt budowy dodatkowego węzła drogowego w Gorzebądzu to 30 milionów złotych.

Węzeł i odcinek Gorzebądz - Karnieszewice ma być oddany do użytku w ciągu dwóch najbliższych miesięcy, reszta, od Koszalina do Gorzebądza, ma być gotowa na początku 2024 roku.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza