Druga lokata młodych piłkarzy

    Druga lokata młodych piłkarzy Pogoni Lębork w Gdańsku

    Jarosław Stencel jaroslaw.stencel@polskapress.pl

    Głos Pomorza

    Głos Pomorza

    Druga lokata młodych piłkarzy  Pogoni Lębork w Gdańsku
    Z medalami i pucharem z Gdańska w niedzielę wieczorem wróciła drużyna Pogoni Lębork rocznika 2008.
    Druga lokata młodych piłkarzy  Pogoni Lębork w Gdańsku
    Zawodnicy prowadzeni przez trenerów Wiesława Krefta i Sebastiana Brzozowskiego w silnie obsadzonych zawodach Gedania Cup dotarli do finału zajmując 2. miejsce w zawodach.

    W turnieju startowało 12 drużyn.

    Do pierwszej „piątki” najlepszych zawodników turnieju decyzją trenerów wszystkich drużyn wybrano braci Filipa i Piotra Krefft.

    Filip, rocznik 2008 w Pogoni jest bramkarzem, o rok młodszy Piotr graczem ofensywnym.

    W rozgrywkach grupowych młoda drużyna z Lęborka wygrała 4:1 z Polonią Pasłęk, 5:1 ze Sztormem Kosakowo.

    W kolejnych meczach jednak zbyt rozluźnieni wcześniejszymi wysokimi zwycięstwami ulegli 2:4 Escoli Futbolu i 2:5 Gedanii 1922 I Gdańsk.

    W ostatnim grupowym meczu młoda Pogoń zremisowała 0:0 z późniejszym zwycięzcą GKS Kowale.

    - Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. W grupie za szybko chłopcy uwierzyli w łatwe zwycięstwa i przyszły porażki jak chociażby w meczu z Escolą, gdzie wygrywaliśmy już 2:0 - relacjonuje udział w Gedania Cup trener Wiesław Krefft.

    - W etapie pucharowym graliśmy z meczu na mecz coraz lepiej a finał, gdyby dopisało nam szczęście też inaczej mógł by się potoczyć - dodaje szkoleniowiec młodego zespołu z Lęborka.

    W ćwierćfinale Pogoń pokonała po rzutach karnych Sztorm Kosakowo 2:1 (3:3 po regulaminowym czasie gry). W półfinale wygrała AS Pomorze 2:1 a w finale uległa GKS Kowale 0:2 nie strzelając rzutu karnego.

    Drużyna Pogoni 2008 w Gdańsku zagrała w składzie: Filip i Piotr Krefft, Michał Gajdus, Jan Kwella, Mateusz Urbański, Jonatan Jażdżewski, Jakub Pepliński i Antoni Hat.


    Klasyfikacja końcowa Turnieju Gedania Cup:



    1. GKS Kowale

    2. Pogoń Lębork

    3. Gedania 1922 I Gdańsk

    4. AS Pomorze

    5. Sztorm Kosakowo

    6. Gedania 1922 II Gdańsk

    7. Escola Futbolu

    8. AP Gdańsk

    9. Sokół Kosakowo

    10. Polonia Pasłęk

    11. GOSRiT Luzino

    12. Feyenoord Rotterdam FSP

    Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela 1. ligi

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do Ekstraklasy
    Baraż o utrzymanie w 1. lidze
    Spadek do 2. ligi
    Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem trzech punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych.
    1 Sandecja Nowy Sącz Live 34 61 18 7 9 50-29
    2 Górnik Zabrze Live 34 58 17 7 10 53-34
    3 Zagłębie Sosnowiec Live 34 57 16 9 9 53-44
    4 Miedź Legnica Live 34 57 16 9 9 49-27
    5 Chojniczanka Chojnice Live 34 56 13 17 4 54-48
    6 Olimpia Grudziądz Live 34 56 17 5 12 48-35
    7 GKS Katowice Live 34 54 15 9 10 47-32
    8 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 34 53 14 11 9 40-39
    9 Wigry Suwałki Live 34 52 15 7 12 51-45
    10 Stal Mielec Live 34 45 12 9 13 39-42
    11 Pogoń Siedlce Live 34 44 13 5 16 34-46
    12 Chrobry Głogów Live 34 43 12 7 15 50-50
    13 Stomil Olsztyn Live 34 37 9 13 12 48-50
    14 GKS Tychy Live 34 37 10 7 17 42-52
    15 Bytovia Bytów Live 34 35 8 11 15 38-47
    16 Wisła Puławy Live 34 33 7 12 15 33-49
    17 Znicz Pruszków Live 34 30 8 6 20 35-64
    18 MKS Kluczbork Live 34 25 4 13 17 35-66

    Wideo sportowe

    Zdjęcia sportowe