Druga porażka Arki Gdynia w Pucharze Europy. W środę zakończenie fazy grupowej

Łukasz Konstanty
VBW Arka Gdynia doznała drugiej porażki w Pucharze Europy.
VBW Arka Gdynia doznała drugiej porażki w Pucharze Europy. Przemyslaw Świderski
Koszykarki VBW Arki przegrały w Szwajcarii z BCF Elfic Fribourg 89:93 (19:26, 16:21, 29:27, 25:19) w swoim piątym meczu grupy L Pucharu Europy. We własnej hali gdynianki, które mają na koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki, triumfowały 77:47.

Nieskuteczna pogoń VBW Arki

Gospodynie czwartkowej potyczki w pierwszej części gry wypracowały sobie dwunastopunktową przewagę. W trzeciej kwarcie gdynianki starały się nieco zmniejszyć stratę, gdy tylko jednak wynik robił się niebezpieczny dla ekipy ze Szwajcarii, niemal natychmiast koszykarki tej drużyny popisywały się skutecznymi rzutami za trzy punkty.

Gdy na początku czwartej kwarty zawodniczki zespołu z Fribourga znów zaliczyły dwa udane rzuty trzypunktowe i osiągnęły najwyższą w meczu, szesnastopunktową przewagę, wydawało się, że jest już po meczu, a gdyniankom pozostanie jedynie walka o jak najniższą porażkę. Koszykarki z Pomorza nie złożyły broni, ruszyły w pościg, ostatecznie jednak nie zdołały przechylić losów potyczki na swoją korzyść.

Z kim Arka Gdynia zagra w ostatniej kolejce?

O porażce polskiego klubu przesądziła przede wszystkim znakomita skuteczność rywalek w rzutach z dalszej odległości. Koszykarki szwajcarskiej ekipy aż osiemnaście razy popisały się skutecznymi próbami trzypunktowymi, podczas gdy przyjezdne trafiały dwa razy rzadziej.

W ostatnim grupowym spotkaniu PE gdynianki podejmą w środę turecki zespół Emlak Konut SK, który pokonały w Ankarze 56:52.