Drukarka, która drukuje czekoladą i ciastem (zdjęcia)

  Drukarka, która drukuje czekoladą i ciastem (zdjęcia)

  red.

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Drukarka 3D, dzięki której uczniowie mogą drukować nie tylko plastikiem, ale również ceramiką, drewnem, gumą, nylonem, czekoladą czy ciastem.
  1/6
  przejdź do galerii

  Drukarka 3D, dzięki której uczniowie mogą drukować nie tylko plastikiem, ale również ceramiką, drewnem, gumą, nylonem, czekoladą czy ciastem. ©ZSI

  Od kilku dni Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku posiada w swojej bazie pomocy dydaktycznych nowoczesne i innowacyjne urządzenie. Jest to najnowocześniejsza w swojej klasie drukarka 3D, która będzie służyć uczniom słupskiej szkoły.
  Urządzenie daje mnóstwo możliwości wytwórczych i technicznych. Drukarka, którą posiada Zespół Szkół Informatycznych, dzięki specjalnym wymiennym końcówkom umożliwia drukowanie nie tylko plastikiem, ale również ceramiką, drewnem, gumą, nylonem, czekoladą czy ciastem. To wielofunkcyjna fabryka służąca do wytwarzania obiektów w wielu różnych technologiach. Urządzenie frezuje, wycina i graweruje. Oprócz gotowej wielofunkcyjnej drukarki urządzenie dysponuje także innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie pakietem oprogramowania Voxelizer (opierającym się na trójwymiarowych pixelach).


  W ZSI drukarka 3D będzie wykorzystywana przez uczniów i nauczycieli do realizacji własnych projektów, nauki programowania i tworzenia modeli trójwymiarowych oraz w wielu przedmiotach. Szczególne zastosowanie znajdzie w tamtejszym liceum plastycznym przy realizacji różnych projektów plastycznych i artystycznych.

  - Urządzenie będzie miało zastosowanie w wielu przedmiotach, stanowiąc łącznik pomiędzy nimi. Dzięki, np. różnym gotowym modelom, dostępnym w sieci, nasi nauczyciele będą mogli szybko przygotować ciekawe i niestandardowe pomoce szkolne. Uczniowie będą mogli też drukować prace artystyczne, takie jak, np. biżuteria, rzeźby i ozdoby oraz wspólnie opracowane, skomplikowane projekty – mówi Robert Zając, dyrektor administracyjny w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

  Przeczytaj także:   Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!