Drutex-Bytovia - Bałtyk Gdynia 1:2 (1:2)

fen
Piłkarze Bytovii przegrali mecz towarzyski.
Piłkarze Bytovii przegrali mecz towarzyski. archiwum
W kolejnym meczu kontrolnym w Gniewinie drugoligowy Drutex-Bytovia Bytów przegrał 1:2 z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia.

Bytowski szkoleniowiec Waldemar Walkusz w spotkaniu z gdynianami próbował innego ustawienia niż w poprzednich meczach.

W poczynaniach piłkarzy z Bytowa było widać sporo niedokładności, a to spowodowała ciężka praca, którą wykonują codziennie podczas zgrupowania. Trzy, a nawet cztery jednostki treningowe dziennie musiały mieć wpływ na poziom zmęczenia zawodników Druteksu-Bytovii. W 17. minucie gry po pię-
knym strzale Krzysztofa Bułki Bałtyk objął prowadzenie. Dziesięć minut później był już remis, gdy w polu karnym świetnie odnalazł się Robert Hirsz i strzałem w długi róg pokonał golkipera z Gdyni. W pierwszej części spotkania Drutex-Bytovia stworzył pięć bardzo dobrych sytuacji pod bramką gdynian.

Świetne okazje zmarnowali między innymi napastnicy Janusz Surdykowski i Hirsz. Przed przerwą Bałtyk zdobył drugą bramkę po uderzeniu z główki Daniela Kokosińskiego. Po przerwie drugoligowcy z Bytowa mieli więcej z gry, ale zawodzili strzelecko.

Najlepszą sytuację zmarnował w 56. minucie testowany Michał Marczak (1993, pomocnik, Broń Radom).

W najbliższą sobotę (20 lipca) na zakończenie zgrupowania w Gniewinie Drutex-Bytovia zmierzy się z trzecioligową Cartusią Kartuzy. Gra zacznie się o godz. 11.

Drutex-Bytovia Bytów - Bałtyk Gdynia 1:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Krzysztof Bułka (17), 1:1 Robert Hirsz (27), 1:2 Daniel Kokosiński (38)

Drutex-Bytovia: Sobański, Wróblewski, Wróbel, Benkowski, Wilczyński, Stefanowicz, Kryszak, Pięta, Balogun, Hirsz, Surdykowski.

W drugiej połowie na zmiany weszli: Oszmaniec (bramkarz), Więckowski, M. Pietroń, Powszuk, Szmidke, Kajca, Diego, Michalski, Marczak, Karwat.