Drutex-Bytovia Bytów - Czarni Czarne 3:1 (2:1)

W akcji Krzysztof Bryndal z Bytowa.
W akcji Krzysztof Bryndal z Bytowa. Fot. Krzysztof Tomasik
Drutex-Bytovia Bytów u siebie wygrał z Czarnymi Czarne 3:1 (2:1). Był to piąty zwycięski sparing bytowian w ramach przygotowań do wiosennych rozgrywek.

Przez pierwsze trzydzieści minut przewagę miał trzecioligowy Drutex-Bytovia. Potem gra się wyrównała i akcje były zmienne. Piłka najczęściej wędrowała od jednego do drugiego pola karnego. W kilku sytuacjach na wysokości zadania stawali bramkarze. Na poziom rywalizacji nie można było narzekać, chociaż widać było, że zawodnicy są jeszcze ociężali. Dotyczy to bytowian, którzy wykonali duży kawał dobrej pracy podczas zgrupowania w Lęborku. Dla bytowskiego zespołu bramki zostały zdobyte przez Karola Kozanko (samobójczy), Sławomira Pufelskiego i Wojciecha Piętę. Dla czwartoligowców z Czarnego gola strzelił Roman Sztuba i było to przy stanie 2:0 dla gospodarzy.

- Taka gra kontrolna z silnym przeciwnikiem była nam bardzo potrzebna - stwierdził Jurek Marach, szkoleniowiec Czarnych. - Moim podopiecznym brakowało szybkości i nad tym elementem będziemy solidnie pracowali na treningach. Bytowscy zawodnicy przewyższali nas cwaniactwem, doświadczeniem i lepszą skutecznością strzelecką. Z porażki na pewno wyciągniemy odpowiednie wnioski. Najważniejsze, żeby szczyt formy przyszedł w odpowiednim momencie na czwartoligowe rozgrywki podczas wiosennej rundy.

- Mam liczną kadrę i staram się w meczach kontrolnych sprawdzać zawodników na różnych pozycjach
- zakomunikował Waldemar Walkusz, bytowski szkoleniowiec. - Cieszy mnie coraz lepsze zgranie poszczególnych formacji. Kilka akcji było przeprowadzonych z polotem i wielkim rozmachem. Drużyna nie ustrzegła się jednak błędów w działaniach obronnych.

Następną grę kontrolną Czarni Czarne mają zaplanowaną na sobotę (27 lutego) o godz. 14 z przechlewskim zespołem Prime Food Brda. Ten sprawdzian odbędzie się na sztucznym boisku w Złocieńcu.

Z kolei Drutex-Bytovia spotka się z Orlętami Reda. Sparing w sobotę o godz. 12 na sztucznym boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytowie. W najbliższą niedzielę (28 lutego) bytowscy trzecioligowcy wezmą udział w charytatywnym halowym turnieju piłkarskim "Pomagamy szkole" w Malborku. Celem turnieju jest zbiórka funduszy na rzecz odbudowy podstawówki w Nowej Wsi Malborskiej. W malborskich rozgrywkach wystąpi w sumie osiem drużyn.

Drutex-Bytovia - I połowa: Oszmaniec, Cierson, Kasperowicz, Maciejewski, Stanios, Pufelski, P. Łapigrowski, Pięta, A. Kobiella, Bryndal, Wirkus. Na zmiany po przerwie weszli do grania: Wolski (bramkarz) i zawodnicy w polu: Jóźwiak, Cech, Kraska, Markowski, Kowalski, Oblizajek, Bronka, Rekowski, Chylewski, Piechowski.

Czarni: Handel, Kuzan, Wnuk-Lipiński, Bernatek, K. Kozanko, T. Spryszyński, Łazor, Kopiszka, Węglowski, Sztuba, Kościan. Ponadto zagrali jeszcze: Łagoda, Wegner, Nowakowski, Remieniewicz i Haziak.