Drutex-Bytovia Bytów dziś zagra z Regą Trzebiatów

fen
Maciej Maciejewski (z lewej) nie zagra z powodu urazu.
Maciej Maciejewski (z lewej) nie zagra z powodu urazu. Fot. Łukasz Capar
Piłka nożna. Zbyt dużo goli traci Drutex-Bytovia w pierwszych i ostatnich minutach. Przez takie bramki zespół ma mniej punktów. Dzisiaj zagra z Regą Trzebiatów.

Wydawało się, że przez zimę bytowianie dopracowali wszelkie drobiazgi. Szczególnie z koncentracją. Jesienią stracili trzy punkty, przegrywając z Kaszubią Kościerzyna 1:2 przez gola w 89. minucie. Punktów nie stracili, ale dali sobie wbić gole w końcówkach, na szczęście wygranych spotkań, z Chemikiem Police czy Energetykiem Gryfino. Przegrali za to z Regą jesienią w Trzebiatowie, bo gospodarze wbili im zwycięską bramkę w 1. minucie.

Na nic zdały się te doświadczenia, bo tydzień temu w Kartuzach w pierwszym meczu wiosny podopieczni Waldemara Walkusza znów stracili gola na 2:2 w doliczonym czasie. Czyżby popełniali te same błędy?
- Teraz musimy być wyjątkowo skoncentrowani - ocenia Krzysztof Bryndal, pomocnik z Bytowa. - Postaramy się wymyślić coś skutecznego i pokrzyżować szyki Redze.

Tak samo myśli bytowski szkoleniowiec.
- Mam nadzieję, że już dosyć będzie takich wpadek. Moja drużyna musi być skupiona od początku do końca
- zakłada. - Z naszej strony nastawienie jest bardzo ofensywne.

Mecz rozpocznie się w sobotę (3 kwietnia) o godz. 16 na stadionie MOSiR przy ul. A. Mickiewicza w Bytowie.

U gospodarzy zabraknie Macieja Maciejewskiego. Z powodu kontuzji będzie miał prawie miesięczną przerwę. To spore osłabienie, bowiem gracz ten był nie tylko dobry w działaniach defensywnych, ale także groźny w poczynaniach ofensywnych. Jego specjalizacją były stałe fragmenty gry, po których zawsze dochodziło do gorących spięć na przedpolu bramkowym przeciwników.