Drutex-Bytovia Bytów - Górnik Wałbrzych 1:1 (1:1) (zdjęcia)

Paweł Sikorski, Krzysztof Niekrasz
Drutex Bytovia Bytów zremisowała u siebie z Górnikiem Wałbrzych
Bytovia zaledwie zremisowała z Górnikiem Wałbrzych 1:1. Był to ostatni mecz ekipy Walkusza przed zimową przerwą, która obejmuje cała II ligę. Zobacz też pozostałe wyniki w tej lidze.
Drutex Bytovia Bytów - Górnik Wałbrzych

W pierwszej połowie to bytowianie zdecydowanie częściej stwarzali zagrożenie pod bramką Jaroszewskiego. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 10. minucie wałbrzyski golkiper skapitulował. Po akcji lewą stroną boiska piłkę otrzymał Łukasz Kłos, który wbiegł w pole karne i
został sfaulowany przez Marka Wojtarowicza. Wałbrzyski obrońca został ukarany żółtą kartką, a sędzia wskazał na wapno. “Jedenastkę" na gola strzałem w środek bramki zamienił Dawid Ambroziak.

Niestety, gospodarze nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. Już 8 minut później Górnik doprowadził do remisu. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Daniela Zinke dokładną piłkę na głowę dostał Marek Wojtarowicz. Nie pozostało mu nic innego, jak celnie uderzyć na bramkę, co też uczynił.

Zawodnicy z Bytowa mieli w ciągu całego spotkania kilka okazji, aby odesłać gości do Wałbrzycha bez żadnego punktu. Okazali się jednak bardzo gościnni (i nieskuteczni). Tuż przed przerwą ani Waleszczyk, ani Retlewski nie znaleźli sposobu, aby pokonać Jaroszewskiego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Atakowała głownie Bytovia, a wałbrzyszanie czekali na kontry. Od 65. Minuty gości dopingowała spóźniona grupa kibiców z Wałbrzycha, którzy na stadionie pojawili się w towarzystwie sympatyków Arki Gdynia.

Doping jednak na niewiele się zdał, gdyż to gospodarze mieli znacznie więcej okazji aby zadać ostateczny cios swoim rywalom. Tuż przed końcowym gwizdkiem Retlewski posłał piłkę głowa obok słupka. Kilkanaście sekund później Wróbel na spółkę z Pietrzykiem mogli wygrać mecz. Łukasz Wróbel
znalazł się pod bramką Górnika i z przewrotki posłał piłkę w poprzeczkę. Skutecznie mógł dobić Pietrzyk, ale z czterech metrów skierował piłkę obok słupka.

Można więc powiedzieć, że bytowanie podzieli się punktami na własne życzenie.

Drutex-Bytovia Bytów - górnik Wałbrzych 1:1 (1:1)