ŁŻ
Bartek Syta / Polska Press
Piłkarze Druteksu-Bytovii pokonali w sobotę zespół Rakowa Częstochowa 1:0. Tym samym na siedem punktów oddalili się od strefy barażowej.

Dla bytowian to był szalenie ważny pojedynek. Drużyna chciała bowiem oddalić się od strefy barażowej. I tak też uczyniła, choć rywal był bardzo wymagający i postawił w sobotę w Bytowie twarde warunki.

Już w 10. minucie goście powinni objąć prowadzenie. Prostopadłe podanie do Jose Embalo i zawodnik ten stanął oko w oko ze Szromnikiem. Golkiper Bytovii nie dał się jednak zaskoczyć. Jak to się zwykło mawiać - niewykorzystane okazje się mszczą. Już w 19. minucie Marek Opałacz zdecydował się na potężne uderzenie z dystansu, które przyniosło gospodarzom prowadzenie.

Sporo się działo w kolejnych minutach. Bytovia mogła nawet podwyższyć prowadzenie, ale brakowało skuteczności, a zatem do szatni gospodarze schodzili ze skromną, choć cenną zaliczką.

W 53. minucie miejscowi znowu zmarnowali dobrą okazję do zdobycia bramki. Niewiele brakowało, by Janusz Surdykowski przeciął piłkę głową po dośrodkowaniu. Futbolówkę wybili jednak defensorzy Rakowa.

I tak bytowianie marnowali kolejne okazje, aż wreszcie w 63. minucie odpowiedzieli piłkarze Rakowa. Piłka po strzale jednego z przyjezdnych odbiła się od poprzeczki i wyszła na aut bramkowy. Zrobiło się gorąco.

Mimo że w zasadzie do ostatniego gwizdka w Bytowie było nerwowo, to jednak gospodarze ostatecznie zdołali dowieźć trzy punkty do końca pojedynku.

W kolejnym spotkaniu bytowianie zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice (niedziela, 29 kwietnia, godz. 18).

Tabela I ligi

Runmageddon Gdynia 2018: Morderczy wysiłek w błocie!

Materiał oryginalny: Drutex-Bytovia Bytów - Raków Częstochowa. Gospodarze oddalili się od strefy barażowej - Dziennik Bałtycki