Drutex-Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 1-1 (wideo)

Paweł Sikorski
Archiwum
Drutex-Bytovia Bytów zaledwie zremisowała z czerwoną latarnią II ligi. Wynik 1:1 w starciu z Zagłębiem Sosnowiec z pewnością nie satysfakcjonuje ekipy Waldemara Walkusza.

Na stadionie w Bytowie zasiadła grupa 1300 kibiców, w tym ok. 80 fanów drużyny z Sosnowca. Mecz rozpoczął się zgodnie z planem, lecz już po 2 minutach sędzia zmuszony był przerwać grę. Fani gospodarzy obrzucili murawę serpentynami, które uniemozliwiały kontynuowanie spotkania.

Po wznowieniu gry szybko okazję stworzyli sobie bytowianie, a konkretnie Wojciech Pięta. Jego strzał minął jednak minimalnie lewy słupek bramki strzeżonej przez Marcina Suchańskiego.

Niespełna 10 minut później swoich sił próbował Łukasz Kłos, jednak znowu górą był golkiper Zagłębia.

Na pierwszą bramkę w sobotnie popołudnie musieliśmy czekać aż do 66 minuty. Jankowski celnie uderzył na bramkę Gostomskiego i wyprowadził gości na prowadzenie.

Odpowiedź gospodarzy nastąpiła już 4 minuty później. Po rzucie rożnym najwięcej sprytu w polu karnym wykazał Michał Szałek i z 5 metrów zapakował piłkę do siatki.

Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie, mimo że w 93. minucie Łapigrowski po dośrodkowaniu Ambroziaka znalazł się w znakomitej sytuacji, ale strzelił w słupek.

1 punkt wywalczony z ostatnią ekipą II ligi (gr. zachodniej) nie był szczytem możliwości bytowskiej drużyny. Drutex na wiosnę legitymuje się bilansem jednego zwycięstwa i czterech remisów.

Drutex-Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)
70. M. Szałek - 66. Jankowski

Drutex-Bytovia: Maciej Gostomski, Jakub Szałek, Łukasz Wróbel, Piotr Łapigrowski, Mariusz Szmidke, Dawid Ambroziak Michał Pietroń, Marcin Kajca (63. Michał Szałek), Wojciech Pięta (78. Marek Kowal), Łukasz Kłos (59. Adrian Chomiuk), Dawid Retlewski (88. Patryk Laskowski).

Zagłębie Sosnowiec: Marcin Suchański, Wołodymyr Ostrouszko, Wojciech Białek, Adrian Marek, Łukasz Matusiak, Marcin Lachowski, Tomasz Szatan, Arkadiusz Mróz (85. Łukasz Wawrzyniak), Rafał Jankowski, Marcin Sierczyński (76. Mateusz Gleń), Mateusz Sroka.