Drutex-Bytovia -Olimpia Elbląg 2:1

fen
drutexbytovia.pl
Drugi mecz kontrolny i drugie zwycięstwo tak przedstawia się bilans podopiecznych Adriana Stawskiego w ramach przygotowań do rozgrywek w Nice I lidze edycji 2017/18.

Tym razem w Bytowie Drutex-Bytovia pokonał drugoligową Olimpię Elbląg (piąte miejsce w edycji 2016/17 za Radomiakiem Radom). Trzeba przyznać, że dla bytowskiej ekipy elblążanie znacznie wyżej zawiesili poprzeczkę niż Kotwica Kołobrzeg. Pierwsze trzydzieści minut sparingu należało do bytowian, którzy grali z wielkim rozmachem i przeprowadzili wiele kombinacyjnych akcji. Już w 7. minucie bardzo aktywny był pomocnik Michał Jakóbowski (sprawiał wiele problemów elbląskiej defensywie) dokładnym podaniem obsłużył Kamila Wacławczyka, a ten piłkę skierował do siatki. W trzecim kwadransie I połowy inicjatywę przejęli goście. Nieporozumienie w bytowskiej defensywie wykorzystał 31-letni Ukrainiec Anton Kołosow i w 38. minucie doprowadził do remisu 1:1.

Ten gol piłkarza Olimpii był prezentem na jego urodziny, które obchodził wcześniej, bo 5 lipca. Po przerwie obaj trenerzy dokonali zmian składów. Gra trochę siadła, ale momentami nie brakowało przebłysków i dobrych zagrań z obydwu stron. Elblążanie śmiało atakowali, ale nie ustrzegli się błędu w obronie, który bezlitośnie wykorzystał w 85. minucie testowany w bytowskim zespole Jakub Czelej.

Od 10 do 14 lipca Drutex-Bytovia będzie szlifował formę na zgrupowaniu w Buczu.

DRUTEX -BYTOVIA BYTÓW - OLIMPIA ELBLĄG 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Kamil Wacławczyk (7), 1:1 Anton Kołosow (38), 2:1 Jakub Czelej (85).

Drutex-Bytovia: I połowa - Witan, Modelski, Krzysztof Bąk, Gonzalez, Wilk, Kuzdra, Biel, Rzuchowski, Jakóbowski, Wacławczyk, Kpassa; II połowa - Oszmaniec, Kamiński, Burzyński, Almeida, Wilczyński, Sanocki, Poczobut, Wolski, Cieślik, Czelej, Kpassa (63 Hendryk).