MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Drutex-Bytovia - Sandecja Nowy Sącz. Spotkanie w sobotę

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Piłkarze Druteksu-Bytovii Bytów (czarne stroje) liczą na drugie zwycięstwo w Bytowie. Warunek jest taki, że  muszą być skuteczni w ataku i czujni w obronie. Koncentracja musi być przez 90 minut
Piłkarze Druteksu-Bytovii Bytów (czarne stroje) liczą na drugie zwycięstwo w Bytowie. Warunek jest taki, że muszą być skuteczni w ataku i czujni w obronie. Koncentracja musi być przez 90 minut Krzysztof Piotrkowski
Bytów jest faworytem w grze z Nowym Sączem.

W ramach rundy rewanżowej edycji 2015/2016 mecz Drutex-Bytovia (20 pkt) - Sandecja Nowy Sącz (21 pkt) odbędzie się w Bytowie (stadion - ul. A. Mickiewicza) w sobotę o godz. 16. W rywalizacjach sąsiadów w tabeli zawsze liczy się na liderów w poszczególnych ekipach, którzy swoją charyzmą i umiejętnościami potrafią przesądzić o korzystnym wyniku. W zespole z Bytowa kimś takim jest Janusz Surdykowski. Ten napastnik ma 9 goli i prowadzi w klasyfikacji najlepszych snajperów I ligi razem z Grzegorzem Goncerzem (GKS Katowice). W Sandecji najskuteczniejszym graczem jest Arkadiusz Aleksander - 8 bramek. Pierwszy mecz rundy jesiennej Sandecja -Drutex-Bytovia zakończył się wynikiem 0:1. W poprzednim sezonie górą też byli bytowianie, którzy dwa razy pokonali nowosądecką drużynę 6:1 u siebie i 1:0 na wyjeździe. Trener Druteksu-Bytovii Tomasz Kafarski będzie szukał optymalnego zestawienia, które ma doprowadzić do drugiego zwycięstwa w Bytowie (pierwsze było z Pogonią Siedlce 3:1). Do miejscowej ekipy powrócił młodzieżowiec Dawid Kort (grał 67 minut w reprezentacji Polski U-20 z Niemcami i było 0:0).