Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Drzewa, konary i gałęzie w Słupsku. Usuwanie skutków wichury z czerwca wciąż trwa

Aleksander Radomski
Aleksander Radomski
Wiatrołomy na skwerze w pobliżu ul. Słonecznej mają zniknąć w przeciągu kilku dni. Drzewa zalegające w Słupi również mają zostać usunięte z koryta rzeki.
Wiatrołomy na skwerze w pobliżu ul. Słonecznej mają zniknąć w przeciągu kilku dni. Drzewa zalegające w Słupi również mają zostać usunięte z koryta rzeki. Krzysztof Piotrkowski
Po ponad miesiącu od burzy, która przeszła nad Słupskiem i Pomorzem nie udało się do końca usunąć jej skutków. ZIM sprząta w mieście, a wiatrołomy zalegają w Słupi.

Powalone drzewa, przerwy w dostawie prądu i służby, które miały pełne ręce roboty. Burza, która przeszła przez miasto i całe Pomorze pod koniec czerwca pozostawiła po sobie szereg zniszczeń. Mocno ucierpiał Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie połamane konary i gałęzie zalegały na alejkach. Miejskie służby szybko przystąpiły do usuwania skutków wichury. Nie wszędzie jednak uporano się z tym zadaniem, choć wielkie sprzątanie miało trwać kilka dni. Wiatrołomy wciąż zalegają na terenie zielonym pomiędzy ulicą Słoneczną a Rybacką.

Pozostałości po wichurze ze skweru przy ul. Słoneczniej zostaną usunięte do połowy przyszłego tygodnia - mówi Magdalena Klimczak, kierownik Działu Zieleni i Lasów w ZIM Słupsk. - Jeśli chodzi o Parku Kultury i Wypoczynku to przy Moście Czołgowym zalegały gałęzie ze spalonego drzewa. Jeśli, gdzieś znajdują się jeszcze zalegające połamane drzewa czy konary prosimy o informację. Zostaną one usunięte, po wcześniejszym sprawdzeniu, czy znajdują się na naszym terenie.

Nie lepiej jest też na Słupi, gdzie konary, a nawet całe drzewa leżą w korycie. W ZIM-ie poinformowano nas, że za porządek w tym miejscu odpowiadają Wody Polskie, ale jak się okazuje odcinek 200 m poniżej jazu i do mostu Czołgowego należy w utrzymaniu do elektrowni Wodnej Wyspa Słupska.

- Pracownicy Nadzoru Wodnego w Słupsku na bieżąco informują o obowiązku uprzątnięcia złomów i wywrotów - zapewnia Ewa Wiśniewska, z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. - Obowiązek ten wynika z obowiązującego pozwolenia wodno-prawnego.

Jak usłyszeliśmy w Wyspie Wodnej, teren rzeki jest na bieżąco sprzątany.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku dodaje, że konary drzew zalegających w Słupi przy ul. Młyńskiej w rejonie skweru J. Cieplika należą do działki będącej własnością miasta. W ubiegłym tygodniu wysłano pismo w tej sprawie do ratusza z prośbą o podjęcie działań.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza