Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Drzewa na Banacha zasłaniają okna, ale przycinki drzew nie będzie, bo trwa okres lęgowy ptaków (zdjęcia)

Kinga Siwiec
Krzysztof Piotrkowski
Mieszkańcy bloku przy ul. Banacha 7 mają problem z drzewami, które zasłaniają im okna od mieszkań. O ich przycięcie apelowali do Zarządu Infrastruktury Miejskiej, ale inspektorzy ZIMu uznali prośbę za bezzasadną.

- Piszę do państwa w sprawie drzew pomiędzy blokiem na ul. Banacha 7 a szkołą podstawową. Sa one nie przycinane od wielu lat, co nie tylko ogranicza w znacznym stopniu widoczność w mieszkaniach od strony szkoły (w środku lata w ciągu dnia trzeba zapalać światło w mieszkaniu), ale zaczynają tez zagrażać ludziom. Najlepszym przykładem na to jest przewrócone drzewo podczas ostatnich wichur – piszę w mailu pan Bartłomiej. - Zgłaszałem tę sprawę do Zarządu Infrastruktury Miejskiej, ale otrzymałem pismo, że inspektorzy sprawę zbadali i nie widzą problemu. Chcę zaznaczyć, że nie należę do osób, które chętnie wycinałyby każde drzewo, jednak przycięcie gałęzi naprawdę poprawiłoby komfort i bezpieczeństwo mieszkańców bloku.

Pismo, o którym wspomina nasz czytelnik zostało nadane 21 stycznia 2020 roku a podpisał się pod nim Jarosław Borecki, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. Czytamy w nim, ze w związku z podobnymi zgłoszeniami w tej sprawie, które miały miejsce w listopadzie i grudniu ubiegłego roku Zim przeprowadził oględziny wskazanych przez mieszkańców drzew. Jednak w trakcie wizji lokalnej inspektorzy uznali stan drzew za dobry, nie stwierdzono także żadnych nieprawidłowości w kwestii odległości od budynku oraz zagrożenia bezpieczeństwa. „Żaden z egzemplarzy nie kolidował z nieruchomością przy ul. Banacha 7. Konary pojedynczych drzew sięgały nad powierzchnię chodnika, nie stwarzając jednak przeszkody w ruchu pieszym. W związku z powyższym podjęto decyzję, iż przycięcie przedmiotowych drzew nie jest konieczne” - czytamy w odpowiedzi ZIMu. Dalej zaznaczone zostało, że wskazane drzewa pozostaną pod obserwacją inspektorów, a wraz z rozpoczęciem wegetacji roślin (orientacyjnie wskazano marzec i kwiecień 2020 roku) przeprowadzone zostaną ponowne oględziny – i w razie konieczności podjęte odpowiednie działania.

Dziś (tj. 27 marca) zadzwoniliśmy w tej sprawie do wydziału zieleni Zarządu Infrastruktury Miejskiej, gdzie usłyszeliśmy, że przycinka drzew nie jest w tej chwili możliwa, gdyż trwa okres lęgowy ptaków i prowadzenie jakichkolwiek działań, oprócz tych absolutnie niezbędnych, jest zabronione. Okres ochronny kończy się 15 października, więc do tego czasu mieszkańcy nie mogą liczyć na satysfakcjonujące ich rozwiązanie tej sprawy.

ZOBACZ TAKŻE: Wyjście do sklepu jest dozwolone, ale nie wolno się gromadzić". Policja o nowych obostrzeniach w związku z koronawirusem

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza