MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Drzewko za odpady. Akcja w słupskich placówkach oświatowych [zdjęcia]

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Akcja „Odpad zdasz, drzewko masz” w Przedszkolu Miejskim nr 24 przy al. 3 Maja w Słupsku.
Akcja „Odpad zdasz, drzewko masz” w Przedszkolu Miejskim nr 24 przy al. 3 Maja w Słupsku. Łukasz Capar
Dziś (17 maja) w kilku słupskich placówkach oświatowych odbyła się akcja „Opad zdasz, drzewko masz”. Jej celem jest edukacja najmłodszych i uczniów w kwestiach dotyczących ochrony środowiska. W zamian za przekazania odpadów placówki otrzymały rośliny ozdobne.

Organizatorem akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!” jest firma EMKA, która działa w branży utylizacji i gospodarki odpadami. Zasady akcji, do której firma zaprosiła słupskie przedszkola i szkoły były proste.

Każda placówka zbierała określone odpady, takie jak, niepotrzebne lub zepsute małe elektrośmieci, przeterminowane leki oraz makulaturę i papier. Zebrane odpady zostały następnie przekazane do zakładów bezpiecznej utylizacji lub recyklingu.

EMKA odwiedziła przedszkola i szkoły, które zgłosiły się do akcji. Pracownicy firmy odebrali odpady, a w zamian przekazali placówkom sadzonki krzewów i drzewek ozdobnych.

Akcja ma nie tylko wymiar ekologiczny, ale również charytatywny. EMKA informuje, że środki uzyskane ze zbiórki odpadów w Słupsku przeznaczone zostaną na wsparcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy.

W akcji „Odpad zdasz, drzewko masz” uczestniczyły Przedszkola Miejskie nr: 2, 3, 4, 7, 8, 11, 15, 19, 21, 23, 24, 32 oraz Szkoły Podstawowe nr 4, 5, 6, 9 w Słupsku, Szkoła Podstawowa we Włynkówku i Pomorska Medyczna Szkoła Policealna w Słupsku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza