Duży sukces koszykarzy Energa Frages - Infocity Słupsk na Polish Champion U14 w Radomiu

Przemysław Słapik
Bardzo duży sukces odnieśli koszykarze Energa Frages - Infocity Słupsk (rocznik 2007) w Polish Champion U14 w Radmiu w dniach 15-20.06.2021r. Do turnieju zakwalifikowano 32 najlepsze polskie zespoły z rocznika 2007. Słupszczanie w sezonie 2020/21 wywalczyli II miejsce w lidze Pozkosz., dlatego zakwalifikowali się do turnieju mistrzowskiego. Energa Słupsk rywalizowała w grupie "E" ze Śląskiem Wrocław (DOLNOŚLĄSKIE), Żakiem Żory (ŚLĄSKIE) i Unią Tarnów (MAŁOPOLSKIE).

W pierwszym meczu nasz zespół grał z utytułowanym Śląskiem Wrocław. Początek meczu był wyrównany. Oba zespoły grały spokojnie, jakby chciały poznać słabe strony przeciwnika. W drugiej kwarcie słupszczanie przyspieszyli grę w ataku i agresywniej bronili. Od tego momentu stopniowo zwiększali przewagę. Ostateczny wynik to 83:48 i zdecydowane zwycięstwo słupszczan.

W tym samy dniu, po obiedzie i krótkiej przerwie koszykarze Energa musieli rozegrać mecz z mistrzem Śląska - Żakiem Żory. Słupszczanom starczyło siły tylko na pierwszą kwartę. W następnych częściach gry stopniowo zwiększała się przewaga koszykarzy z Żor, którzy wygrali 101:65.

W czwartek 17.06.2021r. Energa Słupsk grała z mistrzem Małopolski - Unią Tarnów. Początek spotkania to dominacja słupszczan i prowadzenie w I kwarcie 26:10. W następnej części gry Unia Tarnów przejęła inicjatywę i stopniowo odrabiała straty. Po zmianie stron koszykarze Energa pokazali siłę i zdecydowanie wygrali 86:57.

Ostatecznie słupszczanie zajęli drugie miejsce w swojej grupie i o awans do najlepszej "ósemki" w Polsce zmierzyli się z faworytem zwodów z zespołem WKK Wrocław. Początek meczu to zdecydowana przewaga mistrzów Dolnego Śląska. Koszykarze w Wrocławia wykorzystali przewagę fizyczną i dominowali na tablicach. W drugich 10 minutach to niewiarygodna metamorfoza zespołu ze Słupska. Koszykarze Energa niezwykle twardo i skutecznie bronili oraz zdecydowanie poprawili skuteczność rzutową. Po połowie spotkania z parkietu schodzili z 5 punktową przewagą, którą utrzymali do końca meczu. Był to najlepszy mecz koszykarzy Energa Słupsk w tym sezonie i największa niespodzianka w Polish Champion U14.

Tego samego dnia wieczorem słupszczanie zmierzyli się z TKM Włocławek. Niestety od początku meczu zdecydowaną przewagę mieli koszykarze woj. kujawsko-pomorskiego. Mocno zmęczeni poprzednim pojedynkiem zawodnicy Energa nie zdołali przeciwstawić się koszykarzom z Włocławka, którzy w połowie spotkania uzyskali ponad 30 punktową przewagę. W ostanie 20 minut meczu, to wyrównana gra i ostateczne zwycięstwo koszykarzy z Włocławka. W końcowej kwalifikacji Polish Champion U14 koszykarze ze Słupska uplasowali się na miejscach 5-8 najlepszych zespołów w Polsce w roczniku 2007.