Dwa areszty za pobicie i usiłowanie zabójstwa w Łebie. Sprawa wiąże się z bójką w salonie gier w Słupsku

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Konrad K., mężczyzna zatrzymany w Słupsku, a później zwolniony, w sprawie udziału w bójce w salonie gier, został aresztowany za pobicie i usiłowanie zabójstwa w Łebie.
  • 2 lipca we wtorek późnym popołudniem doszło do bójki w salonie gier w Słupsku

  • W nocy z 2 na 3 lipca w Łebie pobito i usiłowano zabić mężczyznę, a kobieta została uderzona w głowę pałką teleskopową

  • W obu sprawach przewija się Konrad K. ze Słupska

O udział w bójce w salonie gier przy ul. Mickiewicza w Słupsku jest podejrzany 42-letni Artur W., który został aresztowany na trzy miesiące. To śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Słupsku. Jak poinformował w piątek rano Krzysztof Młynarczyk, zastępca prokuratora okręgowego w Słupsku, drugi z zatrzymanych mężczyzn został zwolniony, ale niezwłocznie zatrzymany do innej sprawy.

Czytaj także: Artur W. aresztowany na trzy miesiące za udział w bójce

Okazuje się, że chodzi o pobicie i usiłowanie zabójstwa w Łebie, do którego doszło w nocy z wtorku na środę kilka godzin po zdarzeniu w Słupsku.

Konrad K. to właśnie mężczyzna, którego zatrzymano po bójce w salonie gier w Słupsku, a później zwolniono i natychmiast zatrzymano do innej sprawy. Przejęła go Prokuratura Rejonowa w Lęborku.

- Konrad K. w czwartek został aresztowany na trzy miesiące za udział w pobiciu i usiłowanie zabójstwa - potwierdza Patryk Wegner, lęborski prokurator rejonowy. - Drugim podejrzanym w tej sprawie jest także słupszczanin, któremu zarzuciliśmy także pobicie oraz narażenie pokrzywdzonej na ciężki uszczerbek na zdrowiu. Ten mężczyzna został aresztowany w piątek, również na trzy miesiące.

Krew polała się w Łebie
Sprawa przedstawia się tak: 21-letni Konrad K. wspólnie z innym mieszkańcem Słupska na jednej z ulic w Łebie zaatakowali mężczyznę i kobietę. Pierwszy z nich pobił pokrzywdzonego i zadał mu kilka ciosów nożem, co zostało zakwalifikowane jako próba zabójstwa. Drugi, 39-letni słupszczanin, według ustaleń, również brał udział w pobiciu mężczyzny i zaatakował kobietę. Uderzył ją pałką teleskopową w głowę. Pokrzywdzona upadła na chodnik. Na szczęście doznała obrażeń, powodujących rozstrój ciała poniżej siedmiu dni. Napaść na kobietę zakwalifikowano jako narażenie jej na ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Sprawcy po zdarzeniu uciekli.

- Od początku nad tą sprawą pracowali kryminalni z Lęborka. Funkcjonariusze w trakcie intensywnej pracy zdobyli i przeanalizowali mnóstwo informacji, przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi świadkami. Zabezpieczyli nagrania z monitoringów i dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia - informuje lęborska policja. - W trakcie swojej pracy kryminalni wytypowali sprawcę tego przestępstwa i go zatrzymali. Funkcjonariusze przewieźli 21-letniego mieszkańca Słupska do policyjnego aresztu.

To właśnie Konrad K. Drugi napastnik został zatrzymany w piątek nad ranem.

- Pracujący nad tą sprawą kryminalni z Lęborka przy współudziale Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Gdańska zatrzymali na terenie powiatu słupskiego kolejnego mężczyznę, który ma związek z tym zdarzeniem - czytamy w komunikacie. - To 39-letni mieszkaniec Słupska. Policjanci pracują nad zatrzymaniem kolejnej osoby mającej związek z tą sprawą.

Dwaj podejrzani, którzy już zostali aresztowani na trzy miesiące, nie przyznają się do zarzuconych mu czynów.

Wideo

Dodaj ogłoszenie