Dwa brązowe medale dla Dwójki Bytów

W Białymstoku zakończyły się indywidualne mistrzostwa Polski w kategorii juniorów i młodzieżowców w badmintonie. Dwójkę Bytów reprezentowały trzy zawodniczki: Aneta Niklas (w stawce młodzieżowej) oraz Anna Duda i Laura Bujak (juniorki).

Dorobek bytowskiej ekipy to dwa brązowe medale. Niklas występowała w singlu i została sklasyfikowana w przedziale miejsc pięć - osiem. W deblu Niklas grała w parze z Aleksandrą Felską z Baranowa. Ten duet o wejście do strefy medalowej uległ parze Wiktoria Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) - Oliwia Socha (Chojnik Jelenia Góra) 0:2 (13:21, 11:21).

Ostatecznie para Niklas - Felska uplasowała się na pozycjach pięć - osiem. Lepiej powiodło się młodszym koleżankom Niklas. W grze pojedynczej Anna Duda dotarła do półfinału, w którym nie sprostała zawodniczce rodem z Białorusi, która od dwóch miesięcy posiada już obywatelstwo polskie. To była Anastazja Chomicz, która wygrała 2:0 z Dudą. Bytowiance ostatecznie przypadł brązowy medal. Drugi krążek koloru brązowego dla Bytowa zdobyła para w grze podwójnej A. Duda - Laura Bujak.

W drodze do finału debel Dwójki nie sprostał duetowi A. Chomicz - Karolina Szubert (SKB Suwałki). Bytowskie dziewczęta przegrały w dwóch setach 10:21 i 11:21. Ponadto Bujak zagrała w grze mieszanej z Jakubem Suszyńskim (Unia Bieruń). Para bytowsko-bieruńska doszła do ćwierćfinału, w którym przegrała z Mikołajem Wrzalikiem (Badminton Kobierzyce) i Weroniką Górniak (Milenium Warszawa) 0:2 (16:21, 15:21). Para Suszyński - Bujak musiała zadowolić się miejscami w przedziale od piątego do ósmego.