Dwa ligowe zwycięstwa Moreny Miastko

Andrzej Gurba
Morena Miastko w przerwie meczu
W hali sportowej w Dębogórzu odbyła się kolejka Pomorskiej Wojewódzkiej Ligi w Piłce Siatkowej w kategorii młodziczek. W turnieju ligowym wzięły udział trzy drużyny: Dębogórze, Starogard Gdański, Miastko.

Pierwszy mecz odbył się pomiędzy Miastkiem a Dębogórzem. W pierwszym secie miastczanki nie dały żadnych szans rywalkom wygrywając 25 : 18. Set drugi był jeszcze lepszy i miastczanki wygrały go do 13. Set trzeci był wyrównany, jednak zawodniczki z Miastka wytrzymały końcówkę wygrywając 25:21 i w całym spotkaniu 3:0.
Drugi mecz odbył się pomiędzy Moreną Miastko a Starogardem Gdańskim. Set pierwszy od początku do końca należał do Miastka (25:17). Set drugi zaczął się fatalnie. Starogard Gdański doprowadził do wyniku 19:11. Miastczanki zaczęły gonić, ale niestety nie starczyło sił i przegrały 23:25.

Set trzeci był bardzo ważny, ponieważ zwycięzca tego spotkania miał zapewniony awans do wyższej grupy. - Set zaczął się bardzo źle. Nasze zawodniczki przegrywały 1:5. Jednak na zagrywkę weszła Nikola Pałczyńska i zdobyła pięć punktów. Set zakończył się zwycięstwem Miastka 15:9 i w całym meczu 2:1 - mówi Waldemar Żurawik, trener miasteckiego zespołu. Morena awansowała w pomorskiej lidze.

Wyróżniającymi zawodniczkami w miasteckim zespole były Martyna Żurawik i Nikola Pałczyńska.