Dwa medale naszych zawodniczek

(fen)
LEKKOATLETYKA

W pierwszym dniu Lekkoatetycznych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Bielsku-Białej reprezentanci Pomorza Środkowego rywalizowali ze zmiennym szczęściem.
Najwięcej powodów do radości miały dwie zawodniczki, które w sobotę zdobyły medale.
Kamila Maciejonek (Pomerania Szczecinek) wywalczyła srebro w biegu na 3000 m z czasem 10.09,61 min. Trenerem srebrnej medalistki jest Andrzej Juniewicz.
Monika Marciuch (SKLA M&S Słupsk) w swoim najlepszym rzucie posłała oszczep na odległość 43.18 m i ten rezultat zapewnił jej brązowy krążek. Szkoleniowcem brązowej oszczepniczki jest Ryszard Ksieniewicz. Gratulujemy!
Blisko medalowej zdobyczy była Grażyna Kulikowska. Reprezentantka Lęborskiego Klubu Biegacza Braci Petk startowała w biegu na 1500 m. Dystans ten przebiegła w czasie 4.37,07 min i musiała zadowolić się czwartym miejscem.
Grzegorz Dorszyński (Talex Borysław Borzytuchom) był siódmy w biegu na 2000 m z przeszkodami - 5.57,75 min. Karol Kozyra (LKB Braci Petk) w biegu na 1500 m został sklasyfikowany na trzynastej pozycji - 4.05,02 min.
W skoku w dal Marta Dunaj (Iskra Białogard) była siódma z wynikiem 5.50 m, a Mirela Małaczek (Jantar Ustka) uplasowała się na jednastej pozycji - 4.99 m. Ustczanka Karolina Rosjan w biegu na 100 m zajęła siódme miejsce. Jej czas to 12,09 s. Tadeusz Zblewski (Olimpia Bytów) był dwunasty w biegu na 3000 m - 8.54,21 min. Arkadiusz Królikowski z Białogardu pchnął kulę na odległość 13.07 m. Ten wynik zapewnił mu dopiero czternaste miejsce. O występach naszych przedstawicieli w niedzielnych zawodach mistrzowskich poinformujemy jutro.