Dwa medale zapaśników z Miastka w Pucharze Polski Kadetów (zdjęcia)

Andrzej Gurba
W Radomiu odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym (do lat 16). W zawodach udział wzięło 176 zawodników z 44 klubów z całej Polski oraz bardzo silna reprezentacja Litwy.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało dwóch zawodników: Kacper Karaśkiewicz i Piotr Ziembicki, którzy wywalczyli medale w swoich kategoriach wagowych.

Kacper Karaśkiewicz walczył w wadze do 51 kg. Zdobył srebro. Po wygraniu kilku walk eliminacyjnych, dopiero w finale zawodnik z Miastka miał duże problemy w zdobywaniu punktów. Kacper o złoty medal walczył z Litwinem Rokasem Cepauskas, (piątym zawodnikiem ME Kadetów), który od początku narzucił mocne tempo. Kacper Karaśkiewicz nie obronił „wózka”, a następnie dał się sprowadzić do parteru. Ostatecznie walka zakończyła się wynikiem 5:1 dla Litwina.
Piotr Ziembicki zrobił miłą niespodziankę i wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 48 kg.
W punktacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Litwy przed WKS Śląskiem Wrocław i JLKS Olimp Janów Lubelski. ZKS Miastko uplasował się na 7 miejscu.

- Występy moich podopiecznych w Pucharze Polski uważam za duży sukces. Jest to dobry prognostyk przed przyszłorocznymi mistrzostwami Polski. Kacper jest już w kadrze narodowej, natomiast Piotrek może spodziewać się powołania w najbliższym czasie – mówi Kazimierz Wanke, trener miasteckich zapaśników.