Dwa sety i... niestety. AP Czarni Słupsk zakończyły sezon

Dwa dobre sety zagrały siatkarki Akademii Pomorskiej Czarni w trzecim spotkaniu play off II ligi pań. Przegrały spotkanie z Treflem Gdynia 0:3. A że przegrały także dwa pierwsze starcia w Gdyni, dwa razy po 0:3 oznacza to , że odpadły z rywalizacji.

Koniec sezonu

Przed spotkaniem Polski Związek Piłki Siatkowej zakomunikował, że nie będzie spotkań o trzecią pozycję. Słupszczanki więc porażką z Treflem Gdynia 0:3 zakończyły sezon. Znalazły się na czwartym miejscu, co jak na beniaminka, jest dobrym rezultatem.

Podopieczne Marka Majewskiego rozpoczęły niezwykle bojowo i przez pierwsze dwa sety kibice zgromadzeni w hali I LO przy ul. Szarych Szeregów mogli żyć nadzieją, na pomyślne zakończenie tego spotkania. Zbicia Goździewicz i Nowak dały remis 9:9, mimo przegrywania 6:9, zagrywka Kalinowskiej pozwoliła zniwelować straty z 12:17 do np. 14:18.

Jednak gdy tylko słupszczanki zdobywały punkty i wydawało się, że złapią rytm, tak potrzebny do serii zdobyczy mogących przechylić szalę na korzyść gospodyń głupi błąd, złe ustawienie w obronie i Trefl wykorzystywał przewagę siły, wzrostu, doświadczenia i swoją rutynę. Słupszczanki stać było w pierwszym secie na dojście na 18:21 i..... wiarę, że w drugiej odsłonie będzie lepiej.

Na początku tak było. Ataki Dydak, Goździewicz pozwoliły prowadzić 10:8, 12:10, 15:13. W tym momencie Trefl jednak złamał słupszczanki. Szybka akcja i 15:14, atak gospodyń w aut 15:15, kolejny nieudany atak i 15:16. Marek Majewski wziął jeszcze czas, aby uspokoić swoje zawodniczki. Zaraz po wznowieni zrobiło się jednak 15:17 i Trefl zaczął kontrolować grę.

W trzecim secie było już widać, że słupszczanki pogodziły się z rozstrzygnięciem. Trefl bardzo łatwo zdobywał punkty, rozbijał słupszczanki przede wszystkim zagrywką. Był moment, że zrozpaczony szkoleniowiec, aby wzmocnić obronę wprowadził nawet trzy niskie zawodniczki Filipiak, Majewską i Kolesińską. Nie pomogło.

W play off AP Czarni przegrali trzy razy po 0:3 z Treflem i to gdynianki walczyć będą o pierwsze miejsce i awans do I ligi.

AP Czarni - Tredfl Gdynia (20:25, 20:25, 15:25)

AP Czarni: Goździewicz, Dydak, Kalinowska, Nowak, Majewska, Olszonowicz, Szutenberg, Połeć, Kolesińska - libero, Bydołek, Filipiak.