Dwa złota dla Słupska, srebro dla Bytowa (zdjęcia)

Krzysztof NiekraszZaktualizowano
Przez dwa dni Tarnów był główną areną zmagań młodych lekkoatletów i lekkoatletek w Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego, który uważany jest za oficjalne mistrzostwa Polski U-16. W stawce uczestników byli przedstawiciele naszego regionu. Nasz dorobek to dwa medale złote i jeden krążek srebrny.

Akademia Młodego Lekkoatlety Słupsk wygrała klasyfikację medalową (2 złota) ex aequo z trzema klubami (AZS UMCS Lublin, AZS AWF Gorzów Wlkp., Rodło Kwidzyn). Ze słupszczan potwierdził swoją znakomitą dyspozycję sprinter Marek Zakrzewski. Podopieczny trenera Tomasza Czubaka nie dał szans rywalom i zajął zdecydowanie pierwsze miejsce w finałowej rywalizacji na 100 m. Czas mistrza Polski to 11,25 s. Zakrzewski dopiero 18 grudnia skończy 14 lat.

W biegu eliminacyjnym (jedynym z pięciu bez przeciwnego wiatru) uzyskał aż 11,01 s. Czyżby w Słupsku rósł następca Mariana Woronina? Czas pokaże. Gratulujemy Zakrzewskiemu wspaniałego sukcesu i życzymy dalszego rozwoju oraz kolejnych znakomitych wyczynów na setkę.

Miejsca innych słupskich biegaczy na 100 m: 23. Kacper Kasprzyk - 11,84 s, 27. Szymon Depta - 11,91 s, 30. Jan Gostomczyk - 12,05 s. Na 100 m Magdalena Breza (Talex Borysław Borzytuchom) był szesnasta - 12,95 s (życiówka), a słupska biegaczka Oliwia Huk miała czas 13,20 s i została sklasyfikowana na miejscu 24. Drugie złoto dla Słupska zdobyła Hanna Grabowska w skoku wzwyż. Słupszczanka trzykrotnie poprawiła rekord życiowy i ostatecznie skończyło się na wysokości 171 cm.

Brawo! W skoku wzwyż Kewin Małek (AML) był szósty z wynikiem 179 cm. Jakub Harasiuk (Talex Borysław) zajął dziewiętnastą lokatę (165 cm). Oszczepnik ze Słupska Jan Stasiołek zakończył konkurs na piątym miejscu. W najlepszym rzucie posłał oszczep na odległość 50.31 m i jest to nowy rekord życiowy. Z kolei Michał Gnaciński (Jantar Ustka) uplasował się na ósmej pozycji. Ustecki oszczepnik miał najlepszy wynik w II kolejce i wyniósł on 45 m (nowa życiówka).

W biegu na 1000 m Daria Książek (AML) miała czas 3.06,03 min (nowa życiówka), który zapewnił jej trzynastą lokatę. W biegu na 300 m miejsca słupszczan: 10. Oliwier Kołodziejski - 36,93 s (życiówka), 13. Kasprzyk - 37,15 s (życiówka), 22. Gostomczyk - 37,86 s. O niespodziankę postarał się Krzysztof Kasprowicz (Baszta) w biegu na 2000 m. Bytowski biegacz jako drugi zameldował się na mecie. Jego wynik 5.58,28 min jest rekordem życiowym i zapewnił jemu srebrny medal. Szkoleniem aktualnego wicemistrza Polski zajmuje się Dariusz Kutełło.

W biegu na 300 m Oliwia Stolc (Talex Borysław) uplasowała się na dziewiętnastym miejscu - 42,58 s (życiówka). Ustczanka Anna Stodoła (Jantar) była dwudziesta siódma - 43,06 s. W biegu na 600 m Paulina Markiewicz (Wiking Rychnowy) z czasem 1.41,57 min zajęła lokatę 23. Na 1000 m - 26. Roksana Piechowska (Talex (Borysław) - 3.16,97 min.

Na 2000 m -14. Anna Glazik (Talex Borysław) - 7.03,96 min (życiówka).

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.