Dwa złote medale judoków Gryfa w Greifswaldzie

sten
Owocny był start słupskich judoków, którzy udali się do Greifswaldu (Niemcy) na Międzynarodowy Turniej Judo Hanse-Cup. W zawodach wystartowało ponad 650 zawodników z Niemiec Danii,Szwecji i Polski. Dorobek reprezentantów TS Judo Gryf Słupsk to 8 medali, w tym 2 złote.

Po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanął Dymitrij Janczylik ( 81 kg),który 4 walki zakończył przed czasem i potwierdził ,że w tej kategorii był bezkonkurencyjny.

W grupie młodzików złoty medal zdobył Wiktor Talewski (46 kg). Był to kolejny udany start Wiktora i dobry prognostyk na przyszłość.
Wśród dziewcząt z ogromną wolą walki i determinację startowała Kasia Hadziewicz, która walczyła w wadze powyżej 63 kg i zdobyła srebrny medal. Słupszczanka z każdym startem robi postępy i jest wielką nadzieją słupskiego judo.

W grupie dzieci bardzo udanie zaprezentował Marcin Wójcik (42 kg), który mimo młodego wieku prezentuje już bardzo techniczne judo. Pechowo wystartowała Kasia Mikołajczyk,która w pierwszej walce doznała kontuzji i nie mogła dalej kontynuować zawodów.

Wyniki słupskich judoków:
1. Dymitrij Janczylik (81 kg), Wiktor Talewski (46 kg)
2. Katarzyna Hadziewicz (+63 kg), Gniewosz Gawrych (55 kg)
3. Weronika Urbaniak (40 kg), Maria Musiałek (44 kg), Marcin Wójcik (42 kg), Jakub Nieznalski (50 kg)
5. Katarzyna Gołojuch (48 kg), Hubert Żuk (+66 kg)
7. Oliwia Szycko (57 kg)

Zarząd TS Judo Gryf Słupsk dziękuje Panu Mirosławowi Wawrowskiemu - Firma Tourtrend ze Strzelinka za pomoc przy organizacji wyjazdu słupskich judoków do Niemiec